Brejk Zvezde u Novom Sadu za izjednačenje u seriji

Odbojkaši Crvene zvezde izjednačili su na 1-1 u polufinalnoj seriji plej-ofa nacionalnog šampiona savladavši Vojvodinu kao gosti posle preokreta – 3:1.

Getty Images

Novosađani su osvojili prvi set i činilo se da će stići do velikih 2-0 u seriji, ali su se Beograđani onda probudili i odličnom igrom u nastavku uspeli da trijumfuju posle četiri seta igre u Spensu (18:25, 25:19, 25:20, 25:22).

Fenomenalnu partiju pružio je Aleksandar Gmitrović sa 34 poena, dok je Vošu predvodio David Mehić sa 14.

Naredna dva duela na programu su u utorak u Beogradu, a u finale će ekipa koja prva stigne do tri pobede.

S druge strane, u ponedeljak se u Novom Pazaru igra drugi susret drugog polufinalnog okršaja, posle uvodnog slavlja domaćina nad subotičkim Spartakom (3:0).