Srpski kajakaši bez medalja u Duisburgu

Srpski reprezentativci u kajaku nastupili su danas u tri finala na Svetskom kupu u Duisburgu, ali su ostali bez medalja.

SNIzvor: B92
Nebojša Radović / KSS

Strahinja Stefanović je Svetski kup u Duisburgu završio je zauzimanjem sedmog mesta u finalu jednoseda na 200 metara. On je finalnu trku izveslao za 35,667 sekundi.

U ženskoj konkurenciji, Biljana Relić je zauzela deveto mesto u finalu u kojem su sve takmičarke kroz cilj prošle unutar jedne sekunde. Ona je trku izveslala za 41,295 sekundi.

U finalu jednoseda na 1.000 metara u ženskoj konkurenciji, Kristina Bedeč je zauzela peto mesto, pošto je trku izveslala za četiri minuta i 4,409 sekundi. Marko Novaković se od Svetskog kupa u Duisburgu oprostio u C finalu jednoseda na 200 metara.

Novaković je takmičenje završio osvajanjem prvog mesta pošto je stazu izveslao za 35,611 sekundi. U ženskoj konkurenciji K1-200, Nikolina Moldovan zauzela je u C finalu treće mesto, pošto je stazu izveslala za 42,007 sekundi.

Ervin Holpert je takmičenje u Duisburgu završio na trećoj poziciji u C finalu jednoseda na 1.000 metara (03:35.791), dok je Nikola Rasulić bio treći u C finalu jednoseda na 500 metara (01:41,164).

U poslepodnevnom programu drugog dana Svetskog kupa u Duisburgu veslaju se kvalifikacije u dvosedima na 1.000 metara i četverosedima na 500 metara.