Starovićevoj i kajakašima izmakle bronze

Srpska kajakašica Milica Starović zauzela je danas četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu, u disciplini K1 500 metara.

PTIzvor: B92, Beta
Foto Tanjug/ D.Stanković, ilustracija

Starović je stazu od 500 metara prešla za minut i 48,020 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Tamara Takač iz Madjarske rezultatom 1:47,264 minuta, druga je bila Beloruskinja Olga Hudenko sa 0,588 sekundi zaostatka, dok je treća kroz cilj prošla Ruskinja Jelena Anjušina sa zaostatkom od 0,644 sekundi.

Starovićeva je nastupala u još jednom finalu, ali je ostvarila lošiji rezultat, poštoje u trci na 200 metara bila šesta.

Sa druge strane, reprezentativka Srbije Nikolina Mijušković je zauzela šesto mesto u kanuu jednokleku na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Mijušković je trku završila za 48,792 sekunde. Ona je aktuelna juniorska šampionka Evrope u kanuu jednokleku na 200 metara.

Zlatnu medalju osvojila je Ruskinja Olesija Romašenko sa 45,804 sekundi, srebrnu medalju Kinče Takač iz Madjarske sa 46,416 sekundi, dok je bronzu osvojila Alena Nazdrova iz Belorusije vremenom 47,080 sekundi.

Takođe, srpski kajakaški četverac zauzeo je sedmo mesto u trci na 1.000 metara u Plovdivu.

Četverac u sastavu Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert i Dragan Hančovski trku je završio za dva minuta i 59,886 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je španski četverac rezultatom 2:54,374 minuta, drugi su bili Poljaci sa 0,284 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzela je posada Slovačke sa zaostatkom od 0,292 sekunde.