Dragosavljević osvojio bronzu u Svetskom kupu za kajakaše

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je danas bronzanu medalju u Svetskom kupu u Segedinu, u disciplini jednosed na 200 metara.

SNIzvor: B92, Beta

Dragosavljević, bivši dvostruki evropski šampion u ovoj disciplini, trku je izveslao vremenom od 35,11 sekundi, zaostavši za pobednikom trke 31 stotinku.

"Samim tim što je ovo jedino takmičenje ove godine ne mogu da kažem da sam nezadovoljan. Medalja mi je neki šlag na torti nakon cele situacije i zbog treninga i zbog svega koliko smo se svi mučili ovo je nagrada za sav trud. Jednosed na 200 metara je lutrija i nikad se ne može znati pobednik
", rekao je Dragosavljević, prenosi Kajakaški savez Srbije.

Drugi srpski reprezentativac Marko Novaković trku je završio na četvrtom mestu, sa zaostatkom od 11 stotinki za Dragosavljevićem.

Zlatnu medalju osovjio je Italijan Andrei Dominiku Di Libertu (34,80), dok je srebrnu medalju osvojio Madjar Kološ Čizmadija (34,98).