Kajakaši u tri finala na Svetskom kupu

Pretposlednjeg dana takmičenja na Svetskom kupu u Segedinu srpski kajakaši izborili su plasman u četiri A finala.

kajaksrbija.rs

Marko Dragosavljević plasirao se u finale jednoseda na 200 metara.

Dvostruki prvak starog kontinenta u toj disciplini, mesto u borbi za medalje izborio je osvajanjem 2. mesta u svojoj polufinalnoj trci u vremenu 35.374 sekunde.

Šampion Evrope u K1-200 iz 2012. godine, Marko Novaković u svojoj trci zauzeo je 6. mesto u vremenu 36.830 sekundi, što je bilo dovoljno za C finale koje je na programu u nedelju u 09:35h.

U istoj disciplini u konkurenciji dama, mesto u finalu izborila je Nikolina Moldovan, koja je u svom polufinalu zauzela 2. mesto u vremenu 40.872 sekunde. Finale u ženskom jednosedu na 200 metara vesla se u nedelju u 10:57h.

Milica Starović nije uspela da izbori mesto u borbi za medalje, pošto je u polufinalu završila na 3. mestu u vremenu 41.248 sekundi. Plasman u finale iz polufinala izborile su po dve prvoplasirane takmičarke iz četiri polufinalne trke i jedna trećeplasirana takmičarka sa najbržim vremenom.

Naša jedina kanuistkinja na Svetskom kupu u Segedinu, Nikolina Milić, zauzela je 6. mesto u polufinalu na 200 metara, pošto je stazu izveslala za 53.001 sekund. Milićeva će takmičenje u Segedinu završiti u nedelju od 09:25h kada vesla C finale.

Mlada srpska posada ženskog dvoseda na 500 metara, u sastavu Marija Dostanić (1999. godište) i Biljana Relić(1998. godište) plasirale su se u finale Svetskog kupa.

Marija i Biljana su mesto u borbi za medalje izborile zauzimanjem 3. mesta u polufinalu u vremenu 1 minut 43.424 sekunde. Finale K2-500 u konkurenciji dama vesla se u nedelju od 11:19h.

U konkurenciji dama, u četverosedu na 500 metara Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan plasirale su se u finale.

Mesto u trci za medalje naše kajakašice izborile su kroz polufinale zauzimanjem 2. mesta u vremenu 1 minut 33.386 sekundi. Finale u ženskom četvercu na 500 metara vesla se u nedelju od 12:10h.

Muška posada četverca u sastavu Nebojša Grujić, Simo Boltić, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov, u polufinalnoj trci zauzela je 5. mesto (1:21.886), zbog čega će se u nedelju takmičiti u B finalu koje je na programu od 10:25h.

Poslednjeg dana Svetskog kupa u Segedinu, veslaju se kvalifikacije u mešovitoj štafetnoj trci 6×500 metara u kojoj Srbiju predstavljaju Kristina Bedeč i Ervin Holpert.

Kvalifikacije se veslaju u 15:30h, i četiri najbolje ekipe po vremenu iz pet kvalifikacionih trka obezbediće mesto u finalu.

Satnica trka srpskih takmičara
09:25 C1-200 C finale Nikolina Milić
09:35 K1-200 C finale Marko Novaković
10:25 K4-500 B finale Nebojša Grujić, Simo Boltić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov
10:57 K1-200 A finale Nikolina Moldovan
11:07 K1-200 A finale Marko Dragosavljević
11:19 K2-500 A finale Marija Dostanić, Biljana Relić
12:10 K4-500 A finale Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan
15:30 K1 mix 6×500 Kristina Bedeč, Ervin Holpert