Pet medalja za srpske kajakaše

Proteklog vikenda u Banja Luci održani su trka u Klasik spustu za bodovanje na listi Međunarodne federacije kao i 2. EKA Evropski kup na divljim vodama.

Izvor: B92, zvanični sajt
kajaksrbija.rs

Srpski takmičari iz Banja Luke vratili su se sa pet osvojenih medalja.

Prvog dana takmičenja, u subotu, veslana je klasik trka, dok je takmičenje na 2. EKA kupu na divljim vodama održano u nedelju.

U spustu klasik, srpski kanu dvosed (C2) u sastavu Milica Kostov i Kristina Petrović osvojio je zlatnu medalju. Njih dve su stazu na Vrbasu od slapa Novoselija do tvrđave Kaštel u Banja Luci izveslale u vremenu 12 minuta i 32.80 sekundi. Osim zlata u C2, Milica Kostov osvojla je i srebrnu medalju u kategoriji C1.

U konkurenciji dama u K1, Ivana Ilić osvojila je bronzanu medalju, pošto je stazu izvezla za 13 minuta 3 sekunde i 43 stotinke. Zlato je pripalo Sari Šeprenji iz Mađarske (11:34.93), dok je srebro osvojila Lisa Maenpaa iz Finske (12:02.48).

U muškoj konkurenciji u K1, Srbija je imala šestoricu predstavnika. Sreten Biljić je zauzeo 11. mesto u vremenu 10 minuta i 25.35 sekundi. Ognjen Dimitrijević je kroz cilj prošao u vremenu 10:47.58 što je bilo dovoljno za 14. mesto. Ognjen Perovanović trku je završio na 17. mestu (11:07.02), ispred Marka Jovića (11:08.14) koji je za jedno mesto slabije rangiran. Matija Veizović trku je završio na 20. mestu (11:20.44), dok je Mihailo Davidovićkroz cilj prošao kao 23. (11:51.93).

Drugog dana takmičenja u Banja Luci veslane su trke na 2. EKA Evropskom kupu na divljim vodama.

U sprintu na divljim vodama srpske reprezentativke Milica Kostov i Kristina Petrović u kajaku dvosedu (C2) osvojile su zlatnu medalju, pošto su stazu Tijesno na Vrbasu preveslale za 67.75 sekundi, pa su tako imale veoma uspešan vikend u Banja Luci, gde su prošle godine na Svetskom prvenstvu osvojile bronzanu medalju u klasiku.

I srpska posada u muškoj konkurenciji osvojila je medalju. Pavle Zdravković i Ognjen Dimitrijević osvojili su bronzu, pošto su stazu izveslali za 60 sekundi i 63 stotinke. Zlato je osvojila hrvatska posada Obadić/Tolić (56.67), dok je srebna medalja pripala slovenačkoj konbinaciji Frančeskin/Hočevar (59.64).

Jedini srpski predstavnik u muškoj konkurenciji u C1, Pavle Zdravković zauzeo je 8. mesto u vremenu 64 sekunde i 46 stotinki.

U muškoj konkurenciji u K1, Sreten Biljić zauzeo je 8. mesto u vremenu 56 sekundi i 31 stotinka. Marko Jović (58.46) i Ognjen Dimitrijević (59.55) zauzeli su 10. odnosno 11. mesto, Matija Veizovićbio je 17. (60.77). Ognjen Perovanović zauzeo je 19. mesto (61.70), dok je Mihailo Davidović trku završio na 25. mestu (96.95).