Grujić i Novaković prvaci Evrope!

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Moskvi,

AKIzvor: B92

Oni su u disciplini K2 na 200 metara slavili u foto-finišu ispred Mađara Bencea Horvata i Matea Šomolanjija sa vremenom 31,238 sekundi, 48 hiljaditinki ispred rivala.

Grujić i Novaković su drugi put u karijeri osvojili zlato u Moskvi, pre dve godine su postali prvaci sveta.

To je ukupno četvrta medalja za Srbiju na prvenstvu Evrope, pošto su juče zlatne medalje osvojili Kristina Bedeč (K1, 1.000 metara), kao i srpski dvosed Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek u disciplini kajak 1.000 metara, dok su bronzanu medalju osvojili kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić u disciplni 1.000 metara.

Marko Dragosavljević nije uspeo da odbrani titulu šampiona u disciplini K1 na 200 metara, u prestonici Rusije je imao šesto vreme. Bez medalje je za 18 hiljaditinki ostala Nikolina Moldovan, koja je stigla kao četvrta u K1 na 200m.

Četvrto mesto osvojila je i Kristina Bedeč, ona je u poslednjem finalu za Srbiju veslala 22:36,470 minuta na 5.000 metara. Zaostala je 11 sekundi za trećim mestom, dok joj je šampionka Marina Litvinčuk iz Belorusije "pobegla" 13.