Zvezda srušila Budućnost posle drame i povela u finalu!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost 82:78 u prvom meču finalne serije ABA lige.

Izvor: B92

ABA liga, finale
Crvena zvezda – Budućnost 82:78

Crveno-beli su odigrali sjajan meč i došli do prednosti u finalu regionalne lige, ali nije moglo bez drame.

Naredni meč na programu je u utorak, takođe u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Igra se na tri pobede.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu. Od samog početka videlo se da je Džordan Lojd posebno motivisan i njegovim poenima je meč počeo.

On i Davidovac postigli su prvih 11 poena Zvezde, pa je posle četiri minuta bilo +7. Na dobru seriju nadovezao se i Dobrić i pogodio trojku za 18:9.

Od tada je Crvena zvezda stala i za preostalih pet minuta četvrtine postigla je još samo dva poena, pa je Budućnost serijom 11:2 došla do izjednačenja.

Posle prve četvrtine bilo je 20:20.

Budućnost je u jednom trenutku druge četvrtine došla i do prednosti, ali se ponovo upalio Džordan Lojd, koji je postigao 15 poena u prvom poluvremenu.

Pogodio je trojku uz faul, ispratio ga je i Davidovac i ponovo je Zvezda otišla na +6.

Na drugoj strani je odličan bio Vili Rid sa 14 poena u prvom poluvremenu, ali nije imao pravu podršku.

Nakon prvog poluvremena bilo je +6 za Zvezdu.

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)
Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Josip Radojković

Crvena zvezda: Hol 4, Lojd 23, Uskoković 0, Davidovac 12, Lazić 6, Rit 5, Dobrić 23, Simonović 0, Kuzmić 5, Noko 4

Budućnost:
Kobs 8, Ivanović 16, Edžim 0, Šehović 0, Nikolić 7, Mitrović 6, Dela Vale 6, Nikolić 2, Popović 7, Rid 26, Žugić 0

Zvezda je za sedam minuta košarke u trećoj četvrtini postigla samo sedam poena. Ispromašivali su se svi – Hol, Lojd, Rit...

To je iskoristila Budućnost i Kobs, Rid i Dela Vale donose prvu prednost gostima još od polovine druge četvrtine.

Dobrić je bio jedini raspoloženi igrač u redovima Crvene zvezde i postizao je poene koji su vraćali Zvezdi prednost. Zakucavao je u kontri, pogađao za dva, realizovao slobodna bacanja... Vezao je osam poena.

Videli smo veliki broj slobodnih bacanja u završnici treće četvrtine na obe strane. Zvezdini igrači bili su mirnije ruke na liniji penala.

Na kraju treće četvrtine bilo je +8 za Zvezdu.

Dobrić je nastavio gde je stao – pogodio je trojku, ukrao loptu, asistirao Lojdu i Zvezda dolazi do +13 na sedam minuta do kraja.

Hol je nastavio seriju i to je bilo 15:0 za +15.

Serijom 10:2 je Budućnost prepolovila prednost i na tri minuta do kraja bilo je +6 za Zvezdu.

Budućnost se na 30 sekundi do kraja vratila na koš zaostatka, ali je Lojd slobodnim bacanjima stavio tačku na utakmicu.

Do pobede su Zvezdu vodili Ognjen Dobrić i Džordan Lojd sa po 23 poena.

Davidovac je bio još dvocifren sa 12 poena.