Zvezda posle drame pobedila Megine klince!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu 76:73, u četvrtom kolu ABA lige.

PTIzvor: B92

Trener Crvene zvezde Saša Obradović isključen je na početku treće četvrtine i klub sa Malog Kalemegdana u nastavku duela bio je bez glavnog trenera.

Mladi košarkaši Mege pružili su žestok otpor favorizovanoj Zvezdi i na kraju su posle velike borbe pali u završnici.

ABA liga, četvrto kolo:

Mega – Crvena zvezda 73:76 (18:24, 17:16, 18:15, 20:21)

Dvorana: Hala sportova Ranko Žeravica
Sudije: Belošević, Juras, Perić

Mega: Jović, Mišković, Smit, Petrušev, Tepić, Kljajević, Simonović. Jovčić, Cerovina, Kazalon, Langović, Đurišić.

Zvezda: Ročesti, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić Kuridža, Simanić, Kuzmić, Teri.

Junak crveno-belih je Dejan Davidovac koji je pogodio verovatno i ključan koš u finišu sa 74:70.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džordan Lojd sa 19 poena, Kuridža je postigao 13, a Volden je imao 11.

Kod Mege, sjajno je odigrao Petrušev – 22 poena, 11 skokova – Tepić je imao 8 poena, 9 skokova i osam asistencija, dok je Simonović postigao 16 uz osam skokova.

Utakmica je otvorena u odličnom ritmu, a pogotovo raspoloženi bili su gostujući košarkaši.

Šut je odlično služio crveno-bele i posle šest minuta igre rezultat je bio 20:6. Ipak, Zvezda je dopustila Megi da se vrati.

Na pogon talentovanog Petruševa, domaći košarkaši uhvatili su ritam i na pauzu su otišli sa samo šest poena zaostatka.

U drugoj četvrtini gledali smo preslikanu igru. Zvezda je brzo došla do +14, ali je Mega ponovo istopila zaostatak.

Split – Igokea 78:79

U poslednjem minutu crveno-beli imali su +10, međutim serijom Milenka Tepića domaći igrači dolaze do -5. Sa rezultatom 35:40 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Tokom trećeg perioda igra Zvezda je ostala bez trenera. Sudija Ilija Belošević isključio je Sašu Obradovića nakon njegovih protesta i do kraja meča gledali smo rezultatsku klackalicu.

Igralo se koš za koš, igrale su se odlične odbrane i bila je to prava rovovska borba.

U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 70:70. Na 56 sekundi do kraja Hol je bio fauliran i pogodio je oba bacanja, a onda u narednom napadu Mega gubi loptu.

Mladi igrači odigrali su dobru odbranu, ali je Davidovac došao do lopte u napadu i na 16 sekundi do kraja pogodio je za 70:74. Mišković je trojkom na šest sekundi do kraja vratio nadu, međutim Lojd je bio hladnokrvan pogodivši oba bacanja, 73:76.

Imala je Mega pet sekundi, ali Petrušev nije uspeo da pogodi trojku sa deset metara, te Zvezda dolazi do četvrte pobede.