Perfektan debi Kokoškova – Srbija protutnjala kroz Finsku!

Košarkaši Srbije pobedili su Finsku 80:58 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021.

PTIzvor: B92

Kvalifikacije za EP:

Grupa E:

Gruzija – Švajcarska 96:88
Finska – Srbija 58:80

Selektor Srbije Igor Kokoškov debitovao je ubedljivim trijumfom i raduje način na koji su naši igrači krenuli u novi ciklus.

"Orlovi" naredni meč igraju u nedelju (17h) u dvorani "Aleksandar Nikolić" protiv Gruzije, koja je ranije u toku dana, posle produžetka, savladala Švajcarsku.

Finska – Srbija 58:80 (10:19, 14:18, 13:23, 21:20)

dvorana: Metro arena
sudije
: Roso (Francuska), Sahin (Italija), Šarapa (Belorusija)

Finska: Koti 2, Marfi 7, Palmi 16, Salin 0+4+3, Sepala 0, Haf 4, Kanervo 0, Koivisto 7, Lindbom 7, Madsen 5, Nutinen 4, Vilson 6.

Srbija: Jaramaz 3, Radanov 2, Raduljica 19+8, Simonović 7, Todorović 5+7, Avramović 10+4+3, Ilić 4, Kravić 4, Rebić 9, Trifunović 5, Veličković 2+8, Zagorac 10+8.

Plasman na Evropsko prvenstvo obezbediće dve najbolje selekcije iz naše grupe, pošto je Gruzija domaćin narednog šampionata (inače idu po tri selekcije iz svake grupe na EP).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Miroslav Raduljica sa 19 poena i osam skokova, a pratili su ga Zagorac i Avramović sa po 10 poena, dok je Rebić imao devet. Domaći predvodio je Topias Palmi sa 16 poena, dok su po sedam postigli Lindbom i Koivisto.

Naši reprezentativci dobro su otvorili utakmicu, maksimalno su je usporili i u takvoj situaciji na terenu Finci se nisu snašli.

Ekipa Henrika Detmana mučila se većim delom prvog poluvremena, "orlovi" su to iskoristili i prvo poluvreme dobili rezultatom 37:23.

Italija – Rusija 83:64

Srbija je nešto lošije ušla u treću četvrtinu, prvi koš iz igre postigla je posle četiri i po minuta, međutim Finska to nije iskoristila i logično usledila je kazna. Izabranici Igora Kokoškova odigrali su furiozno u poslednjim minutima deonice i u poslednju su ušli sa velikih +23, 80:57.

U poslednjoj prednost je išla i do +27, a na kraju je utakmica završena rezultatom 80:58. Srbija je potpuno zaustavila napad Finske, uvela ju je u svoju igru, napadi su trajali 24 sekunde i skandinavska reprezentacija se nije snašla.

Perfektno odrađen posao stručnog štaba, a potom i tima na terenu.

Meč ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOGA.