Zvezda dominirala, Cedevita se spasla bruke

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu sa 82:66, u derbiju 16. kola ABA lige.

12. MZT Skopje 3/13

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Feldin 27 poena, dok je Ročesti ubacio 15 uz 10 asistencija.

Kod Cedevite Nikols je ubacio 13, a Čeri 12 poena.

Zvezdi je ovo bila trinaesta pobeda u ABA ligi, dok je Cedevita pretrpela četvrti poraz.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, međutim pred kraj deonice obe ekipe su ubrzale - pogotovo Zvezda.

Feldin je ubacio tri trojke, Janković je ubacio neke poene, dok je i Lesor imao veliki uticaj u ovoj četvrtini. Posle prvih 10 minuta igre Zvezda je vodila sa 26:13.

U drugoj deonici činilo se da će Cedevita uhvatiti priključak, pošto su uspeli da dođu na jednocifren zaostatak.

Ipak, veliku seriju Zvezde pokrenuo je Dila Enis, a nastavio je Džejms Feldin koji je do kraja poluvremena imao 20 poena. Zvezda je prikazala odličnu igru i zasluženo na odmor otišla sa +25, 54:29.

Tokom trećeg perioda igre igra gostiju iz Zagreba se još više raspala. Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, a prednost u jednom trenutku bio je i čak +34.

Ipak, crveno-beli su popustili u četvrtoj deonici, Cedevita je ovaj deo igre dobila sa 26:10, pa je na kraju rezultat bio 82:66.

Starsport
Starsport

Crvena zvezda - Cedevita

hala: "Aleksandar Nikolić"

sudije: Jovčić, Hordov, Koljenšić

Zvezda: Radičević, Dangubić 2, Davidovac 4, Lazić 2, Antić 1, Feldin 27, Janković 5, Ročesti 15, Lesor 11, Enis 5, Jovanović 0, Bjelica 11.

Cedevita: Ukić 5, Perković, Džonson 0, Katić 2, Nikols 13, Slavica 4, Žganec 11, Musa 8, Čeri 12, Markota 3, Stipanović 8, Marfi 0.

KRAJ Cedevita je zbog dobre četvrte deonice ublažila poraz koji je mogao da bude mnogo veći. U trećoj deonici razlika je bila i +34 za Zvezdu, ali na kraju 82:66.

38' Zvezda je ovaj meč rešila u drugoj deonici i zabeležiće važnu pobedu. Ipak, trener Alimpijević neće biti zadovoljan poslednjom deonicom.

35' Seriju Cedevite prekinuo je Tejlor Ročesti za 76:58. Cedevite je prepolovila prednost crveno-belih. Na drugoj strani sa linije za slobodna bacanja bio je precizan Musa, 60:76.

34' Dušan Alimpijević zatražio je tajm-aut. Prednost Zvezde je i dalje velika, ali gosti iz Zagreba u ovoj četvrtini vodi sa 12:2. Rezultat je 74:52 za Zvezdu. Serija Cedevite sada je 18:2, a prednost Zvezde +16, 74:58.

33' Cedevita pokazuje malo prisutnost na terenu. Prave seriju 7:0 za 47:72. Bjelica je pogodio za dva poena, ali je potom Čeri ubacio trojku za 50:74.

31' Na startu poslednje deonice Markota pogađa za tri poena, 43:72. Na drugoj strani za dva poena promašio je Matijas Lesor.

III četvrtina

Starsport
Starsport

30' Feldin je nezadrživ na ovom meču. Ima 26 poena za 18 minuta na terenu. Zvezda vodi sa 69:38. Feldin je pogodio 1/2 bacanja, a potom je Enis povećao prednost crveno-belih, 72:38. Na kraju treće deonice, Zvezda vodi sa 72:40.

29' Bjelica je postigao novi poen za 66:34, a na drugoj strani Žganec ubacuje loptu kroz koš, 36:66.

27' Ne igra se efikasno u drugom poluvremenu. Dosta promašaja na obe strane, a Bjelica donosi +27, 61:44. Svoj 22 poen ubacuje Feldin za 63:43. Džejms je pogodio dodatno slobodno bacanje, 64:34.

26' Cedevita je povezala dva napada, pa tako Ukić pogađa za tri poena, 34:58. Na drugoj strani Tejlor Ročesti pogađa jedno bacanje, zbog tehničke greške Stipanocvića, 59:34.

24' Posle skoro četiri minuta igre gosti iz Zagreba dolaze do koša. Dvojku je pogodio Stipanović, 31:58..

23' Za dva poena kod Cedevite promašio je i Stipanović, a na drugoj strani za dva je bio precizan Milko Bjelica, 58:29.

22' Prve poene u drugom poluvremenu postiže Ročesti, 56:29. Cedevita je posle dva minuta i dalje bez koša.

21' Posle prvog minuta igre nismo videli poen na obe strane. Kod Cedevite je Žganec promašio za dva poena, a kod Zvezde Dangubić.

II četvrtina

Starsport
Starsport

POLUVREME Košarkaši Crvene zvezde odigrali su savšreno prvo poluvremen u Beogradu. Jedan od zaslužnih za to je Džejms Feldin koji je postigao 20 poena 6/7 trojke. Zvezda vodi sa 54:29.

19' Šta radi Džejms Feldin na ovom meču. Sjajna rola Amerikanca koji pogađa petu trojku, 48:29. Hahahaha šta radi Džejms Feldin!! Njegova šesta trojka u prvom poluvremenu 51:29. Bek Zvezde već je postigao 20 poena.

17' Serija Crvene zvezde je 12:0. Ročesti pogađa uz faul za velikih 45:24. Seriju Zvezde prekinuo je Stipanović pogotkom za dva poena, 26:45. Novi poeni za Stipanovića, 28:45.

16' Rapsodija Džejmsa Feldina. Njegova četvrta trojka na meču za 42:24. Sjajna igra crveno-belih.

15' Dilan Enis pogađa za tri poena, a potom i Bjelica poentira uz faul, 39:22. Cedevita ponovo ima veliki zaostatak u Pioniru.

14' Posle male pauze Zvezda prekida seriju ekipe iz Zagreba. 11 poen postiže Feldin, 33:22.

13' Evo je Cedevita sa nekoliko dobrih napada zaredom. Markota je pogodio trojku, a potom i Žganec dvojku, 22:39. Dušan Alimpijević morao je da zatraži tajm-aut.

11' Treća trojka Džejmsa Feldina na meču. Zvezda ima prednost od +16, 29:13. Karlo Žganec na drugoj strani pogađa oba bacanja, 15:29.

Starsport
Starsport

10' Posle deset minuta igre Zvezda vodi sa velikih 26:13. Sjajna predstava domaćih košarkaša.

9' Raste prednost Zvezde. Posle trojke Džejmsa Feldina, crveno-beli vode sa 24:10.

8' Posle dugo vremena Cedevita dolazi do koša. Nikols pogađa za dva. Ročesti je u narednom napadu uzvratio, a potom je trojku pogodio Nikols, 16:10.

7' Crvena zvezda zaigrala je mnogo bolje i posle trojke Ročestija i dvojke Lesora, prednost je +7, 12:5. Zvezda se brzo odlepila.

5' Igra se izuzetno tvrdo u hali "Aleksandar Nikolić". Milko Bjelica posle prodora iznuđuje faul i dobija priliku za dva poena. Igrač Zvezda promašio je oba bacanja.

3' Branko Lazić postigao je svoje prve poene na meču, 5:1. Na drugoj strani uzvratio je Vil Čeri, 3:5.

2' Matijas Lesor odlično je startovao meč. Zvezdin Francuz postiže prva tri poena na meču, 3:0. Prve poene na meču za goste ubacio je Stipanović sa linije za slobodna bacanja, 1:3.