Partizan ispustio Ritas, Beron presudio u Pioniru

Košarkaši Partizana poraženi kod kuće od Lijetuvos Ritasa sa, 90:81, u drugom kolu Evrokupa.

PTIzvor: B92
Starsportphoto

Evrokup, drugo kolo:

Partizan - Lijetuvos Ritas 81:90 (17:15, 26:24, 19:21, 18:31)

hala: Aleksandar Nikolić

Partizan: Miler 24, Gos 11, Tadić, Aranitović 2, Marinković 8, Veličković 1, Tomić 2, Pecarski 9, Gavrilović 9, Andrić 5, Stevanović 5, Šalić 4

Ritas: Normantas 2, Karter 2, Lukauskis 0, Mavrokefalidis 26, Ehodas 4, Bejron 11, Jomantas 0, Karter 9, Geidraitis 28, Piterson 9

Evrokup, grupa C:

sudije: Himenes (Španija), Romano (Izrael), Rodsand (Norveška)

Lokomotiva - Alba 75:59
Partizan - Lijetuvos Ritas 81:90
Bilbao - Limož 91:98

Pobedu litvanskom klubu doneo je Džimi Beron koji je pogodio odlučujuće šuteve u poslednja dva minuta utakmice.

Crno-beli su ceo meč odigrali na viskom nivou, prvo poluvreme je bilo najbolje u dosadašnjem delu sezone, ali su na kraju ipak popustili.

Najefikasniji kod Partizana bio je ponovo Patrik Miler koji je meč završio sa 24 poena. Dobar je bio i Vilijams-Gosa sa 11 poena i šest asistencija.

U pobedničkom timu Geidraitis je postigao 28, Mavrokefalidis 26, dok je Beron ubacio 11, ali su dve trojke na kraju meča bile odlučujuće.

Crno-beli su odlično otvorili utakmicu i već posle tri minuta igra imali prednost od 8:0. Ipak, Litvancu su uspeli da se vrate, pa je prva deonica završena rezultatom 17:15 za Partizan.

U drugoj četvrtini viđena je prava rapsodija pošto je "palo" 50 poena. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 43:39 za crno-bele i igra višestrukog šampiona Srbije izlgedala je obećavajuće.

Tokom treće deonice timovi su se smenjivali u vođstvu, a onda je u četvrtom periodu usledio rasplet. Miler je nosio Partizan, ali je Beron na dva i po minuta pogodio trojku sa 10 metara za 76:74. U narednom napadu i Mavrokefalidis je ubacio trojku i Partizan je tako slomljen.

Do kraja meča Ritas je pogodio još neke važne šuteve, pre svega Beron, pa je tako litvanski klub zabeležio prvu pobedu, dok je Partizan doživeo i drugi poraz, 90:81.

IV četvrtina

StarSport
StarSport

40' Partizan do kraja meča nije mogao da se vrati, pa je Lijetuvos Ritas na kraju odneo pobedu.

39' Nije uspeo ni Miler da pogodi i Partizan je sve bliži porazu. Beron je pogodio novu trojku za 84:74.

38' Trojku potom i pogodio Lukas Mavrokefalidis i sada je plus +5 za Ritas, 79:74. Posle tajm-auta trojku je promašio Marko Pecarski, a potom je Mavrokefalidis pogodio za dva poena 81:74.

37' Patrik Miler bio je precizan sa linije za slobodna bacanja, 74:73. Kakva trojka Berona sa deset metara, prednost Ritasa sada je 76:74.

36' Marko Pecarski postiže važne poene i Partizan ponovo vodi, 72:71. Karter uzvraća na drugoj strani za 72:73.

35' Partizan prima veoma jeftine poene u poslednjoj deonici. Oni su uglavnom sa linije za slobodna bacanja. Takav trend se i nastavio, pa je Piterson pogodio jedno od dva bacanja, 70:71.

33' Seriju Litvanaca prekinuo sjajni Patrik Miler koji je ubacio svoj 16 poen, 66:67. Geidraitis je pogodio jedno bacanje, a potom je Miler ponovo bio precizan, 68:68.

32' Međutim, onda je usledila serija od 7:0 gostiju, posle čega je Miroslav Nikolić zatražio tajm-aut, 64:67.

31' Druga četvrtina otvorena je košem Patrika Milera za 64:60.

III četvrtina

30' Trevis Piterson pogodio je za tri poena posle tajm-auta Kurtinaitisa, 57:60. Geidratis je postigao novu trojku za izjednačenje, 60:60. Miler četvrtinu završava poenom za 62:60.

28' Vrlo važna trojka za Partizan. Stevanović pogađa van linije 6,75 za 56:51. Ipak, na drugoj strani uzvratio je Bejron za 54:56.

26' Geidraitis igra fenomenalno. Prisustvovali smo novom dobrom kucanju Litvanca. Crno-beli imaju prendost od 53:51.

25' Vilijams-Gos raspoložen je u nastavku utakmice. Amerikanac pogađa uz faul i sada je +4 za crno-bele, 51:47.

24' Novica Veličković pogodio je jedno od dva bacanja, a potom je i Mavrokefalidis postigao novi poen. Na drugoj strani precizan je bio i Gos za 48:45.

23' Mavrokefalidis je pogodio oba slobodna bacanja i smanjio prednost Partizana na -4, 41:45.

22' Prvi minut utakmice prošao je bez koševa, za Partizan je u dva navrata promašio Novica Veličković. Prve poene u drugoj četvrtini postiže Najdžel VIlijams-Gos 45:39.

II četvrtina

StarSport
StarSport

20' Partizan odlično završava poluvreme i poenima Gosa i Milera odlaze na pauzu sa plus četiri, 43:39.

19' U listu strelaca upisali su se Aleksandar Aranitović i Vilijams-Gos za izjednačenje rezultata, 39:39.

18' Šou Gedraitisa u Pioniru. Igrač Lijetuvos Ritasa ubacuje svoj 20 poen za 32:37. Ipak, na drugoj strani je uzvratio mladi Pecarski za 35:37.

17' Prve poene na meču postiže Obrad Tomić, 32:28. Na drugoj strani poentirao je Mavrokefalidis za 30:32.

15' Posle tajm-auta crno-beli su odlično odregovali i postigli četiri poena zaredom, (Šalić i Pecarski). Rimas Kurtinaitis je morao da zatraži tajm-aut, 28:28.

14' Rokas Geidraitis igra odlično na utakmici. Njegovom drugom trojkom Ritas odlazi +4, 24:28, pa je Nikolić zatražio tajm-aut.

13' Uspeo je Partizan da obrani napada i da potom Miler postigne 2+1. Obrad Tomić mu je sjajno asistirao posle čega je Miler pogodio uz faul, 22:23.

12' Vanja Marinković pogodio je oba slobodna bacanja 19:20, međutim raspoloženi Geidraitis pogađa novu trojku, 19:23.

11' Drugu četvrtinu Ritas otvara poenom Mavrokefalidisa, 17:17. Potom Partizan nije iskoristio napad, što je Geidraitis kaznio i pogodio trojku, 17:20.

I četvrtina

StarSport
StarSport

10' Posle promaša Džimija Bejrona, Patrik Miler je fauliran, nakon čega je ubacio 1/2 bacanja, 17:13. Na drugoj strani koš je postigao Geidratis za 15:17. Tim rezultatom završila se četvrtina.

9' Rokas Gedraitis zakucao je loptu u koš za 13:14, a potom je Vanja Marinković pogodio oba slobodna bacanja, 16:13.

7' Partizan očigledno ima problema u napadu posle dobrog starta. Strahinja Gavrilović je iznudio faul, a potom pogodio jedno od dva bacanja, 12:9. Ečodas je pogodio za dva poena, 11:12, ali je na drugoj strani Gavrilović postigao novi poen (sedmi), 14:11.

6' Posle brzog starta usledio je period pranih minuta. Obe ekipe ne mogu da postignu poen, pa se na tajm-aut Miroslava Nikolića odlazi sa +4 za Partizan, 11:7.

4' Mavrokefalidis je ubacio dva poena, a potom je i Mark Karter uz faul pogodio za 7:11.

3' Prve poene za Ritas na meču postiže Karter za 2:8. Međutim, na drugoj strani Andrić je uspeo da ubaci trojku za 11:2.

2' Travis Piterson promašio je za tri poena, a Marinković je potom posle defaznivnog skoka došao do brza dva poena, 6:0.

1' Prve poene za Partizan na meču postiže Strahinja Gavrilović za 2:0. Ritas nije iskoristio napad, ali zato jesu crno-beli. Dobar start Partizana, Đoko Šalić postiže koš za 4:0.