Teo isključen, Fener dobio derbi

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su CSKA u gostima sa 81:75, u derbiju 8. kola Top16 faze u Evroligi.

Izvor: B92 Avganistan

Duel u Moskvi bio je veoma nervozan i izjednačen, a više nerava u završnici imao je tim Željka Obradovića.

Igrači i treneri obe ekipe imali su tokom cele utakmice mnogo zamerki na suđenje, a 45 sekundi pre kraja pri vođstvu Fenerbahčea 74:72 zbog dve tehničke greške isključen je Miloš Teodosić i to je odlučilo pobednika.

Nemanja Bjelica ubacio je tri slobodna bacanja i doneo turskom timu nedostižnih +5.

Fener je mnogo bolje otvorio meč. Dobio je prvu deonicu sa 17:10, ali CSKA se u drugoj vratio (27:22). U nastavku je viđena rezultatska ’klackalica’, a na kraju je Fener ostvario šestu pobedu u drugoj fazi i izjednačio se sa Moskovljanjima u F grupi.

Nemanja Bjelica bio je najbolji kod pobednika sa 11 poena i 13 skokova, Veseli je uz 14 poena imao 5 skokova, a Bogdanović je ubacio 13 poena uz 6 skokova. Kod domaćina, De Kolo je ubacio 18 poena, a Teodosić je imao 14 poena i 6 asistencija.

Andrej Kirilenko imao je povratnički debi u sastavu CSKA. Za pet minuta ubacio je 2 poena.