Jokić dominirao protiv Bulsa – 39 poena i asistencija do tripl-dabla

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu.

Denver Nagetsi su u gostima pobedili Čikago Bulse sa 118:112 i Jokić je bio igrač utakmice.

Nedostajala mu je asistencija za tripl-dabl – 39 poena, 14 skokova i 9 asistencija.

Upisao je i jednu ukradenu loptu i dve blokade.

Šutirao je 17/25 za dva poena, 0/3 za tri poena i 5/5 sa linije za slobodna bacanja.

Dobro su otvorili Nagetsi utakmicu.

Imali su +12 u prvoj četvrtini, a Jokić je postigao osam poena za prvih 12 minuta.

Denver je kao i obično pao u drugoj četvrtini, ali su konstantno održavali prednost protiv Bulsa i na poluvreme su otišli sa sedam poena prednosti. Jokić je postigao osam poena i u drugoj četvrtini.

Bulsi su odigrali dobro u trećoj četvrtini i pred poslednjih 12 minuta imali su samo dva poena zaostatka.

Jokić je u poslednju četvrtinu ušao sa 22 poena i kao po običaju najbolje odigrao četvrtu deonicu.

Čikago je serijom 8:0 preokrenuo i imao +6 na startu poslednje četvrtine, ali onda Jokić uzima stvar u svoje ruke i vezuje 10 poena za svoju ekipu i poravna rezultat na pet minuta do kraja.

Igralo se koš za koš u završnici, a onda Jokić vezuje još pet poena i donosi preokret. Džamal Marej zatim pogađa za tri, pa Jokić za dva i meč je bio rešen. Pobedu je potvrdio Marej sa linije penala.

Pored Jokića, istakli su se Džamal Marej sa 24 poena i Majkl Porter sa 17 poena i 15 skokova.