Maestralni Jokić ponovo bez pomoći saigrača! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su poraz u prvom meču posle Ol-star utakmice.

MTIzvor: B92
AP Photo/Sue Ogrocki/Tanjug

Utakmicu NBA lige između LA Klipersa i Sakramento Kingsa možete gledati na O2.TV u subotu od 21.30.

Izabranici Majka Melouna izgubili su na gostovanju Oklahomi sa 113:101, a neuspeh nije mogao da spreči ni fantastični Nikola Jokić.

Srpski centar je odigrao odlično i za 34 minuta provedenih na parketu postigao je 32 poena, sedam skokova, pet asistencija, a imao i po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Jokić je bio praktično nepogrešiv pri šutu (12/15 iz igre, 1/2 za tri, 7/7 slobodna bacanja).

Ipak, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz, pošto momak iz Sombora nije imao adekvatnu pomoć svojih saigrača.

Jedini koji su odigrali solidne partije bili su Džamal Marej sa 21, odnosno Vil Barton sa 16 poena.

Ostali nisu bili na nivou, imali su loše procentee šuta, te skroman jednocifren učinak.

Trejl Blejzers – Pelikans 115:128

Sa druge strane, Tanderi su uspeli da stignu do drugog uzastopnog trijumfa i trenutno su sedmi na Zapadu sa skoro 34-22.

Njih je do pobede vodio iskusni Kris Pol sa 29 poena (11/17 iz igre, 4/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja). Pratili su ga Stiven Adams koji je upisao 19 poena, 17 skokova, 4 ukradene lopte i po 2 asistencije i blokade, odnosno Galinari sa 15 poena.

Nagetsi su najbolje igrali na samom početku utakmice, što je bio jedini period u kojem su imali vođstvo.

Do njega su stigli zahvaljujući Jokiću, koji je postigao 11 poena od 17 svog tima.

U istom ritmu je nastavio i u drugom kvartalu, držeći u igri svoju ekipu, pa se na pauzu otišlo rezultatom 48:48.

U drugom poluvremenu domaći su stekli prednost, koju nisu ispuštali sve do kraja utakmice.

Denver je zabeležio drugi uzastopni poraz, ali još uvek ima pobedu više u odnosu na Los Anđeles Kliperse.

Ekipa Majka Melouna je druga na Zapadu sa skorom 38-18, a naredni meč igraju protiv Minesota Timbervulfsa.

Grafika: Sofascore