Nestvarni Jang nedovoljan za šampiona, tripl-dabl Simonsa

Košarkaši Toronta savladali su kao gosti ekipu Atlante sa 122:117, a domaćima nije pomogla ni sjajna partija Treja Janga.

MTIzvor: B92
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Plejmejker Hoksa je na terenu proveo 39 minuta, a zabeležio je čak 42 poena, 15 asistencija i šest skokova.

Atlanta je najbolje odigrala drugu četvrtinu, koja im je podigla samopouzdanje i veru da mogu da pobede aktuelne šampione, prvi put posle dve i po godine.

Blejzers – Voriors

To se nije dogodilo, pošto su Reptorsi podigli nivo igre u drugom poluvremenu, naročito u poslednjem kvartalu.

Ipak, usledio je još jedan pokušaj domaćih da stignu do preokreta, ali su gosti iznenađenje sprečili i na kraju stigli do 28. pobede ove sezone.

Najefikasniji pojedinac u redovima Toronta bio je Norman Pauel sa 27 poena, Fred Van Vlit je dodao 20, Paskal Sijakam je ubacio 18, a Mark Gasol 14.

Nešto ranije, svoj meč su u prestonici završili Vašington i Detroit. Vizardsi su slavili rezultatom 106:100, a njih je do trijumfa predvodio ko drugi nego Bredli Bil, koji je ubacio 29 poena.

Kod Pistonsa najefikasniji je bio Derik Rouz sa 21 poenom, a dobru partiju odigrao je i Andre Dramond (18p+16sk).

Pobedu posle drame ostvarila je i ekipa Filadelfije, koja je kao gost pobedila Bruklin sa 117:111.

Njih je do pobede vodio Ben Simons, koji je meč završio sa tripl-dablom od 34 poena uz po 12 asistencija i skokova.

Pratili su ga Al Horford sa 19, odnosno Heris i Ričardson sa po 15 poena. Kod Bruklina najbolji je bio Dinvidi sa 22 poena.