Bjelica održao prosek u sedmom porazu Timbervulvsa

Nemanja Bjelica nastavlja maksimalno da koristi ograničenu minutažu u Minesota Timvervulvsima, koji su doživeli novi poraz u NBA ligi.

Tanju/AP Photo/David Zalubowski

Ekipa Toma Tibodoa doživela je sedmi neuspeh ove sezone, ovoga puta na gostovanju Hornetsima u Šarlotu – 118:102.

Beli je za 15 minuta u igri imao sedam poena, uz samo jedan promašaj iz igre (2/3 za dva, 1/1 za tri), tri uhvaćene lopte i blokadu.

Najbolji kod Timvervulvsa bio je rezervista veteran Džamal Kroford sa 19 poena, Džef Tig imao je 18 poena, isto koliko i Karl-Entoni Tauns, koji je imao i 12 uhvaćenih lopti, a goste je poraza koštala veoma loša igra u samom finišu susreta.

U redovima domaćina blistao je Dvajt Hauard sa 25 poena (8/10 za dva, 0/1 za tri) i čak 20 skokova, odnosno četiri blokade. Sjajno ga je pratio Nikola Batum sa 17 poena i četiri uhvaćene lopte, dok je Džeremi Lemb dodao 16.

Hornetsi sada imaju sedam slavlja iz 16 susreta, a Minesota ima skor 10-7.

Prethodne noći imali smo prilike da gledamo i srpski derbi u najjačoj ligi sveta, u kom su Denver Nagetsi Nikole Jokića lako izašli na kraj sa Sakramento Kingsima Bogdana Bogdanovića.