Hit bolji od Bulsa, sjajni Vajtsajd

Košarkaši Majami Hita pobedili su Čikago Bulse na gostovanju sa 96:84 u prvoj utakmici nedeljnog programa u NBA ligi.

JTIzvor: B92 SAD

Tim sa Floride je kontrolisao rezultat tokom gotovo cele utakmice i tako došao do 20. pobede ove sezone, dok su Bulsi doživeli 17. poraz.

Pored trijumfa Hita, utakmicu je obeležila i sjajna partija Hasana Vajtsajda koji je imao 14 poena, 13 skokova i neverovatnih 12 blokada, što mu je bilo dovoljno za ‘tripl-dabl’ učinak.

Najbolji u trijumfu Majamija bio je Dvejn Vejd sa 26 poena, Kris Boš je dodao 20 poena is edam skokova, Mario Čalmers 15 poena i pet asistencija, a 15 poena dao je i Deng.

Kod Bulsa, Derik Rouz se istakao sa 19 poena, a zapažen je bio i Pau Gasol sa 13 poena i 17 skokova.

Hit je na poluvremenu vodio deset poena razlike, pred poslednju četvrtinu je imao 12 poena prednosti, da bi potom rutinski priveo meč kraju.