Najbolje što fudbal ima – Bajern izgubio krunu u pariskoj osveti! VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena izborili su polufinale Lige šampiona uprkos porazu od Bajerna 1:0 u revanšu u Parizu.

MSIzvor: B92

Četvrtfinale Lige šampiona

Pari Sen Žermen – Bajern 0:1 (0:1) – ukupno 3:3
Čupo Moting 40
Stadion: Park prinčeva (bez gledalaca)
Sudija: Danijele Orsato (Italija)

"Sveci" su eliminisali branioce "ušatog trofeja" zahvaljujući tome što su u prvom meču dali više golova u gostima (3:2).

I na taj način se revanširali za prošlogodišnji poraz u finalu elitnog takmičenja.

Ujedno, tako izborili duel sa boljim iz meča Borusija Dortmund – Mančester siti (prvi meč 1:2).

A malo je nedostajalo da junak Bavaraca bude Erik Čupo Moting zbog gola u 40. minutu, svom bivšem klubu i tako mu se osveti za neke kritike.

Kamerunac je i drugom meču sa "svecima" bio strelac, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

A sve pre toga i posle toga je bio spektakl u sudaru dva najbolja tima današnjice, što su pokazali večeras i opravdali činjenicu da su prošlogodišnji finalisti.

Posebno u prvom poluvremenu kada je svoj šou imao Nejmar, baš pre trenutka odluke.

"Ludih" sedam minuta od 34. do 40. sa Nejmarom u glavnoj ulozi. Brazilac je u tom perodu pogodio dve stative i prečku posle čarobnih poteza, ali i jednog zicera.

Nojer je bio nesavladiv tako što je sprečio Nejmarov gol posle "biciklice" i uz stativu, potom je pogledom ispratio "kiflu" u prečku, a onda je imao sreće tako što je zicer Nejmar poslao još jednom u stativu.

I kako to biva usledila je kazna, već u narednom napadu u režiji Čupo Motinga, ali samo za Pirovu pobedu.

Nisu gosti imali neke šanse za potpuni preokret, računajući i meč u Minhenu, ali je bilo atomskog tempa, "tuče" i borbe...

A Parižanima se posrećilo da odu među četiri najbolja tima u Evropi, što je zasluženo isto da je i Bajern uradio.

Ono što su prikazali je sam krem fudbala...

Sve ste mogli da ispratite u LAJV BLOGU B92.net.