LASK postigao 7 golova, Milan se mučio

Bilo je zanimljivo u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

SNIzvor: B92
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Polako se završava i treće kolo kvalifikacija za drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje.

Fudbaleri LASK–a su do vrha napunili mrežu Dunajske Strede pošto su ih pobedili sa 7:0, od čega je 5 golova postignuto u drugom poluvremenu.

Marko Raguž je meč otvorio golovima u 6. i 16. minutu i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, da bismo u nastavku videli razjareni LASK koji je u 47. minutu došao do 3:0 preko Filipovića.

Potom još četiri gola u mreži Dunajske strede, Mihori, Guber, Balić i Sabicer su bili strelci za austrijski tim koji se na dominantan način kvalifikovao u četvrtu rundu.

Milan je mnogo teže nego što se očekivalo pobedio norveški Bodo Glimt (3:2) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je najpozitivnija stvar bila partija Hakana Čalhanoglua i mladog Lorenca Kolomba, koji su bili strelci sva tri Milanova gola.

Volfsburg je zahvaljujući golovima Žilavožija i Ginčeka uspeo da "preskoči" Desnu, AEK je minimalcem savladao Sent Galen golom Nelsona Oliveire, dok je Bazel sa 3:2 bio bolji od Anortozisa.

Legija iz Varšave je posao protiv Drite završila već u prvom poluvremenu, kada su Všolek i Pekard u 24. i 43. minutu zatresli mrežu ekipe iz tzv. Kosovo.

Fudbaleri Rijeke su se propisno namučili protiv Kolosa i tek posle produžetaka uspeli da ih pobede sa 2:0, a sve je počelo golom posle prekida koji je postigao Žoao Eskoval u 102. minutu, da bi na konačnih 2:0 povisio Andrijašević u 115. minutu.