Blistao Lukaku, ali i sudija Del Sero – Inter je u polufinalu VIDEO

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena rezultatom 2:1 (2:1).

Sudija: Karlos del Sero Grande.

Meč u Diseldorfu rešen je još u prvom poluvremenu i to u razmaku od 10 minuta kada smo videli tri gola i jedan dosuđen, pa poništen penal.

Inter će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Šahtjora i Bazela (utorak, 21h).

Sjajan meč gledali smo na "Merkur Špil areni".

Posle uvodnih 10-ak minuta "ispitivanja snaga", Inter je počeo da "guši" Nemce pritiskom na poslednju liniju.

Antonio Konte je u tim momentima potpuno nadmudrio kolegu Pitera Boša i to je ubrzo došlo na naplatu.

Namera igrača Intera je očigledno bila da šalju loptu do Romela Lukakua, koji bi poput vaterpolo "sidraša" se gradio i okretao čuvare na desetak metara od protivničkog gola.

Upravo to je uradio u 15. minutu, ali je bio izblokiran.

Ipak, lopta se odbila do Nikola Barele koji je na maestralan način spoljnim delom stopala gađao i pogodio dalji ugao gola Hradeckog.

Inter: Handanović – Bastoni (od 84. Škriniar), De Vrij, Godin – D'Ambrozio (od 59. Mozes), Barela, Brozović, Galjardini (od 59. Eriksen), Jang – Lautaro (od 64. Sančes), Lukaku.

Bajer: Hradecki – Bender (od 85. Belarabi), Ta, Tapsoba, Sinkgraven (od 68. Vendel) – Palasios (od 59. Bejli), Baumgartlinger (od 68. Amiri) – Haverc, Demirbaj, Dijabi – Foland (od 86. Alario).

Potom je Barela imao čist zicer posle fantastičnog solo-prodora Lautara Martinesa, ali je loše šutirao.

Njegovu grešku ispravio je Lukaku minut kasnije.

Ono što Belgijanac nije uspeo kod prvog gola Intera, jeste sada.

Primio je loptu u srcu šesnaesterca okrenut od gola i sa Tapsobom na leđima, ali ga je sa lakoćom okrenuo i u padu pogodio za 2:0.

U tom momentu Lukaku je oborio rekord i ispisao istoriju Lige Evrope.

Postao je prvi fudbaler koji je dao gol na devet uzastopnih utakmica najmasovnijeg evropskog takmičenja.

Ponovo je minut bio potreban Interu da dođe do nove šanse.

Ovog puta Lukaku je izašao potpuno sam ispred Hradeckog, ali je golman nemačkog tima maestralno reagovao.

Kazna je stigla u 25. minutu.

Kaj Haverc i Kevin Foland su dobro iskombinovali, a mladi napadač je matirao Handanovića i prepolovio zaostatak Bajera.

Bilo je to furioznih desetak minuta, jer je u 26. minutu sudija Karlos del Sero Grande dosudio jedanaesterac za Inter.

Sinkgraven je izblokirao pokušaj centaršuta D'Ambrozija, a španski arbitar je procenio da je to učinio rukom.

Lukaku je namestio loptu na "belu tačku" kada se javio VAR.

Del Sero je otišao da pogleda snimak i posle nekoliko minuta pauze ipak poništio sopstvenu odluku.

U drugom poluvremenu Lukaku je nastavio da dominira u odnosu na poslednju liniju nemačkog tima.

Svojim građenjem je dobio svaki duel, uvek okrenuo svoje čuvare i proigravao saigrače.

U jednom momentu su se nizale prilike pred golom Hradeckog koji je u više navrata odbranama sačuvao Bajer u životu.

Dva puta je u ozbiljnoj šansi bio Aleksis Sančes, jednom je sa distance tukao Marselo Brozović, a dobru priliku imao je i VIktor Mozes.

Nemački tim je samo jednom zapretio Handanoviću, ali nije imao nijedan šut ka golu Slovenca.

U 81. minutu je Demirbaj ubacio loptu pred peterac, a nju u gol nisu uspeli da sprovedu ni Haverc ni Foland pored kojih je ona proletela.

Potom je ponovo sudija Del Sero dospeo u centar pažnje u 90. minutu

Dosudio je još jedan penal za Inter, jer je Eriksen bio oboren u kaznenom prostoru.

Ali i njega je poništio posle nekoliko minuta pauze i VAR asistencije.

Ispostavilo se da je Barela, koji je ležao na zemlji, igrao rukom, a Španac to nije video u prvi mah.

Igrači Bajera su mu svakako zahvalni zbog takve odluke, ali im je potrošio par dragocenih minuta u nadoknadi vremena.

Celokupan utisak ukazuje da je Inter zasluženo prošao dalje, i po broju stvorenih prilika i generalno fudbalu koji su prikazali.