"Zakuvala" se borba za Evropu

Fudbaleri Granade su kao gosti pobedili Real Sosijedad sa 3:2 u dramatičnoj utakmici.

SNIzvor: B92
Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Real Sosijedad se nalazi na poziciji broj 7, jednu ispod "evropske crte" i danas im je bila potrebna pobeda nad Granadom, ali je nisu izvojevali.

Oni su upisali novi poraz, koji ih dodatno udaljava od igranja u Ligi Evrope naredne sezone, ali ništa još uvek nije gotovo, jer šestoplasirani Hetafe ima 2 boda više od njih.

Utakmica nije najbolje počela po Real Sosijedad, pošto je Puertas u 21. minutu glavom loptu poslao u mrežu posle odličnog centaršuta i navijači Granade imali su razlog za slavlje.

Nekih dvadesetak minuta kasnije, iskusni Roberto Soldado uspeo je da povisi prednost Granade na 2:0 i tada je već delovalo kao da će gosti dodatno "zakuvati" borbu za Evropu.

Sa ovim rezultatom se na poluvreme i otišlo, a u nastavku utakmice dobili smo novi spektakl.

Posle svega dva minuta igre u drugom poluvremenu, Mikel Merino smanjio je na 2:1, kada je iskoristio prostor u kaznenom prostoru posle kornera i velike konfuzije odbrane gostiju.

Ovo, naravno, nije bilo sve što smo mogli da vidimo od fudbalera Real Sosijedada.

Mikel Ojarsabal je "zakucao" loptu u mrežu u 83. minutu, utakmica je od potpuno izgubljene došla do osvojenog boda i radosti domaćeg tima jer im je Evropa bila sve bliža.

Ipak, Granada nije mislila tako.

Za potpunu ludnicu u San Sebastijanu pobrinuo se Domingos Duarte koji je iz peterca glavom loptu poslao u mrežu, ali je prethodno visoko skočio i potpuno izvio telo kako bi stigao do lopte.

U 88. minutu je Granada na taj način došla do tri boda.

Utakmica je igrana čitavih 100 minuta, Granada se pobedom približila šestoj poziciji pošto imaju 50 bodova, 1 manje od Real Sosijedada na sedmom mestu i tri manje od Hetafea koji je šesti.