Joviću poništen gol, Benzema i Kurtoa spasli Real blamaže u Valensiji!

Fudbaleri Real Madrida su u poslednjim trenucima meča protiv Valensije uspeli da stignu do jednog boda.

SVIzvor: B92
EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Madridski klub je na gostovanju Valensiji u okviru 17. kola španske Primere gubio od 78. minuta.

Tada je za domaću ekipu gol postigao Karles Soler.

Četiri minuta kasnije trener Zinedin Zidan je u igru ubacio potencijalnog reprezentativca Srbije Luku Jovića i odlučio se na totalnu ofanzivu.

Na isteku 90. minuta Jović je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

U četvrtom minutu nadoknade vremena Real je dobio korner, u kazneni prostor Valensije se preselio i golman Tibo Kurtoa, što se ispostavilo kao sjajan potez.

Skoro dva metra visoki čuvar mreže je lako stigao do lopte, glavom pokušao da je prosledi u mrežu, ali se ona nekako odbila do noge Karima Benzeme koji ju je zakucao pod prečku.

Ovim bodom Real je ostao na istom broju bodova kao i vodeća Barselona (35), a zanimljivo je da tim ekipama predstoji međusobni, prethodno odloženi, duel.

U ostalim mečevima dana Espanjol i Betis su odigrali nerešeno (2:2), dok je Viljareal iznenađujuće savladao Sevilju u gostima rezultatom 2:1.