Sjajni De Brujne za rutinsku pobedu Sitija nad Arsenalom!

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Arsenal 3:0, u 17. kolu Premijer lige.

sudija: P. Tirni

Arsenal: Leno – Kolašinac, Čembers, Sokratis, Mejtland-Najls – Toreira, Genduzi, Martineli, Ezil, Pepe – Obamejang.

Siti: Ederson – Voker, Fernandinjo, Otamendi, Mendi – Rodri, Foden, Gindoan – Sterling, De Brejne, Žezus.

Izabranici Pepa Gvardiole odigrali su rutinsku utakmicu i uspeli su da se vrate na stazu pobeda nakon što su izgubili u prethodnom kolu od gradskog rivala Junajteda.

Golove za "građane" postigli su Kevin de Brujne u 2. i 40, odnosno Rahim Sterling u 16. minutu.

(Aler 37)

Belgijanac je odigrao možda i svoju najbolju utakmicu u sezoni, pošto je pored dva sjajna gola i asistirao krilnom napadaču reprezentacije Engleske.

Utakmica je otvorena u odličnom ritmu. Već posle nekoliko sekundi Arsenal je zapretio preko Martinelija. Njegov šut odbranio je Ederson.

Samo minut kasnije "tobdžije" su primile gol. Žezus je lepo dodao loptu do De Brujnea, koji je snažnim šutem savladao Berna Lena.

Nastavilo se u sjajnom ritmu. Imao je Siti svoje šanse, međutim već u 15. minutu bilo je 0:2. Belgijanac se sada našao u ulozi asistenta, a Sterling je neometan postigao gol.

U period od 20. do 35. minuta igralo se uglavnom na polovini Sitija, ali to domaći igrači nisu uspeli da iskoriste. Logično, usledila je kazna.

Solo prodor De Brujnea i strašan udarac u donji desni ugao. Leno nije imao šanse i "građani" su rešili pitanje pobednika.

Očekivano, u drugom poluvremenu je opao ritam utakmice. Siti je kontrolisao ritam, napadi Arsenala bili su jalovi i ekipa Pepa Gvardiole rutinski je došla do tri boda.