Vukanović i Pavkov slomili otpor Čuke – Zvezda pobedom zaokružila sjajnu jesen!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 3:1, u poslednjem meču jesenjeg dela Superlige Srbije.

PTIzvor: B92

Izabranici Vladana Milojevića do tri boda došli su golovima Nemanje Milunovića, Milana Pavkova i Alekse Vukanovića, dok je jedini strelac za goste bio Luka Stojanović.

Crveno-beli posle dvadeset odigranih utakmica imaju 55 bodova, jedanaest više od drugoplasiranog Partizana i 15 od kluba sa Banovog brda.

Superliga Srbije, 20. kolo:

Crvena zvezda – Čukarički 3:1 (1:1)
(Milunović 2, Pavkov 72, Vukanović 88 - Stojanović 24)

Stadion:
Rajko Mitić
Sudija: Lazar Lukić (Beograd)

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović - Ben, Marin, Vulić, Garsija - Boaći.
Čukarički
: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević - Ndiaje, Kajević, Stojanović - Tedić.

Na meču dva beogradska kluba povredio se kapiten Zvezde Marko Marin koji je malo pre kraja prvog poluvremena morao da napusti igru.

Prolećni deo Superlige kreće 15. februara i upravo se Čukarički i Zvezda sastaju u prvom kolu drugog dela fudbalskog šampionata Srbije.

Ekipa iz Ljutice Bogdana odlično je otvorila utakmicu, pošto je posle samo 104 sekunde došla do prednosti. Milunović je šutirao glavom i savladao Petrovića.

Loš start nije omeo Čukarički. Fudbaleri s Banovog brda igrali su odlično u prvom poluvremenu, stvarali su šanse i pružali su jak otpor šampionu Superlige.

Dobra igra im se i isplatila. Luka Stojanović iskoristio je nesmotrenost Milana Borjana i šutom sa više pola terena savladao golmana Crvene zvezde.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Do kraja poluvremena mreže su mirovale i na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu gledali smo samo jednu ekipu na terenu. Zvezda je od prvog do poslednjeg minuta dominirala. Milojević je pogodio sa izmenama i one su mu donele pobedu.

Prvo je Pavkov u 72. minutu glavom doneo novo vođstvo Zvezdi, a Vukanović je u 88. potvrdio trijumf Crvene zvezde. Treba spomenuti i Marka Gobeljića koji je odigrao sjajnu utakmicu podelivši tri asistencije za isto toliko golova.

Utakmicu ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.