Vels slavi Ramzija, uzaludna pobeda Slovačke i rapsodije Belgije, Holandije...

Fudbaleri Velsa plasirali su se na Evropsko prvenstvo 2020, pošto su u poslednjem kolu pobedili direktnog konkurenta reprezentaciju Mađarske.

PTIzvor: B92
Photo by Harry Trump/Getty Images)

Velšani su slavili rezultatom 2:0, a dvostruki strelac bio je fudbaler Juventus Aron Ramzi.

Oni su sa ova tri boda preskočili Mađare i iza sebe ostavili Slovake, kojima ni trijumf nad Azerbejdžanom nije doneo plasman na šampionat Starog kontinenta.

Grupa E:

Vels – Mađarska 2:0 (1:0)
(Ramzi 15, 47)
Slovačka – Azerbejdžan 2:0 (1:0)
(Bozenik 19, Hamšik 68)

Pre poslednjeg kola Mađarska je imala 13 bodova, Vels 11, a Slovačka 10. Sve tri selekcije bile su u igri za Evropsko prvenstvo, a na kraju poslednja karta pripada Velšanima.

Ramzi je mrežu Mađara tresao u 15. i 47. minutu, što je bilo dovoljno za tri boda.

U drugom meču grupe Slovačka je došla do tri boda golovima Boženika i Hamšika, međutim ostali su uskraćeni za plasman na EP 2020.

Grupa I:

Belgija – Kipar 6:1 (4:1)
(Benteke 15, 68, De Brejne 36, 42, Karasko 44, Kristoforou 51ag - Ionau 14)
San Marino – Rusija 0:5 (0:2)
(Kuzjajev 3, Petrov 19, Mirančul 49, Ionov 56, Komličenko 78)
Škotska – Kazahstan 3:1 (0:1)
(Mekgin 48, 90+1 Nejsmit 64 - Zajnudinov 34)

Fudbaleri Belgije ostvarili su i desetu pobedu u isto toliko utakmica. Ovoga puta stradao je Kipar rezultatom 6:1.

Dvostruki strelci za domaći tim bili su Benteke i De Brejne, jedan je postigao Karasko, dok je Kristoforou u 51. minutu bio strelac autogola. Jedini pogodak za goste postigao je Ionau u 14. minutu.

Ubedljivu pobedu u grupi I ostvarila je i Rusija. "Zbornaja komanda" je na gostovanju protiv San Marina slavila 5:0 golovima Kuzjajeva, Petrova, Mirančuija, Ionova i Komličenka.

U poslednjem meču Škotska je savladala Kazahstan sa 3:1 i na kraju je zauzela treće mesto, iza Belgije i Rusije.

Grupa G:

Letonija – Austrija 1:0 (0:0)
(Os 65)
Poljska – Slovenija 3:2 (1:1)
(Žmanski 3, Levandovski 54, Goralski 81 - Matavž 14, Iličić 61)
S. Makedonija – Izrael 1:0 (1:0)
(Nikolov 45+2)

Stvari u grupi G bile su rešene i pre poslednjeg kola.

Poljska je zabeležila novu pobedu. Slovenija je pružila jak otpor, ali su Poljaci golovom Goralskog u 81. minutu došli do tri boda – 3:2.

Četvrtu pobedu u kvalifikacijama ostvarila je Severna Makedonija. Oni su minimalnim rezultatom pobedili Izrael, a strelac jedinog gola bio je Nikolov u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Do minimalne pobede došla je i reprezentacija Letonije koja je golom Osa srušila Austriju – reprezentaciju koja je već obezbedila plasman na EP.

Grupa C:

Holandija – Estonija 5:0 (2:0)
(Vajnaldum 6, 66, 79, Ake 19, Boadu 87)
Nemačka – S. Irska 6:1 (2:1)
(Gnabri 19, 47, 60, Gorecka 43, 73, Brandt 90+1)

I u grupi C stvari su bile gotovo mnogo pre ovog kola, a Holandija i Nemačka su samo potvrdile dominaciju.

"Panceri" su rezultatom 6:1 ponizili Severnu Irsku, dok je "oranje" petardiralo Estoniju.

U oba meča videli smo po het-trik. Gnabri je postigao tri gola za Nemce, dok je Vanjaldum bio strelac tri pogotka za Holanđane.