Zdjelar prvencem u poslednjoj sekundi spasao Partizan poraza

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa Zemunom 1:1 na svom terenu. u 24. kolu Superlige Srbije.

MLJIzvor: B92

Stadion: FK Partizan, 0 navijača
Glavni sudija: Dejan Santrač

Sastavi ekipa:

Partizan: Stojković, Cucin, Miletić, Ostojić, Urošević, Zdjelar, Pantić (od 67. Ilić), Tošić (od 73. Ivanović), Janković (od 46. Tavamba), Suma, Ožegović. Rezerve: Jovičić, Tavamba, Ivanović, Jevtović, Ilić, Miletić, Đerlek. Trener: Miroslav Đukić.

Zemun: Milošević, Milutinović, Cvetković, Trajković, Vučić, Luković, Kiso, Simić, Asani, Đenić (od 74. Đalović), Vukadinović. Rezerve: Ostojić, Vuković, Đalović, Cuckić, Podunavac, Nešović, Beljić. Trener: Milan Milanović.

Partizan se izvukao u poslednjoj sekundi golom Saše Zdjelara koji je sa desetak metara bio precizan i dao prvi gol za Partizan na prvom meču u Superligi.

Zemun je prethodno poveo golom Vučića sa bele tačke u 70. minutu i sve do 94. minuta Zemunci su se odlično branili.

Fudbaleri Zemuna počeli su utakmicu otvoreno, pritiskali su loptu kada je bila u nogama protivnika, ali se Partizan posle svega desetak minuta oslobodio i preuzeo punu kontrolu.

Kontrola lopte nije crno-belima donela ništa jer ni Suma ni Tošić nisu mogli da iskreiraju napade kojima bi ugrozili gol Zemunaca.

Zemun je odigrao disciplinovanu odbranu sve vreme, ali su u napadu njegovi fudbaleri loše centrirali u nekoliko navrata pa prilika nije bilo.

Tokom većeg dela prvog poluvremena, u Humskoj je osim tišine na tribinama vladala "uspavanka" i na terenu jer nikakvih uzbuđenja nije bilo.

Sve do poslednjih nekoliko minuta kada je Milošević odlično odbranio šut Pantića sa desetak metara. Partizanovi igrači su tražili i penal jer se lopta posle šuta Ostojića od noge Cvetkovića odbila do ruke saigrača, ali sudija Santrač opravdano nije dosudio jedanaesterac.

U prilici je za Zemun bio i Đenić kome je lopta posle centaršuta po zemlji lopta išla malo iza leđa pa je prilika propala. Zemunci nisu imali šut ka golu pa je 0:0 do poluvremena njima više odgovaralo.

Srećković 12, 80, Duronjić 29 – Ndiaje 35, 82

U drugom delu igre Zemun je vrlo brzo pao fizički, ali Partizan to nije koristio. Ožegović je pripretio glavom posle prekida koji je izveo Tošić, ali je lopta posle udarca glavom otišla pored gola.

Letargičnoj igri Partizana se pridružio posle pauze i Leandre Tavamba pa je posle sat vremena igre na semaforu i dalje bilo 0:0.

Monotoniju prekida se polukontrom Zemuna iz 70. minuta kada sudija Dejan Santrač svira penal za goste. Nemanja Vučić je gurnuo loptu pored Cucina, poskočio, pa se nije najbolje videlo da li je bilo kontakta, ali je arbitar procenio da jeste.

Vučić je preuzeo odgovornost i fantastičnom "panenkom" po sredini nadmudrio Vladimira Stojkovića.

Zemun je u 80. minutu imao dobru priliku preko Vukadinovića, potom je u 84. pokušao Zdjelar dobrim udarcem sa dvadesetak metara, ali je Milošević odbranio.

Partizan je u poslednjih pet minuta krenuo u totalnu ofanzivu, solidno je šutirao i Ivanović, ali je još jednom odbranio Milošević. Crno-bele je poraza šutem u poslednjoj sekundi spasao Saša Zdjelar koji je precizno pogodio donji levi ugao gola Zemuna.

Partizan posle ovog remija zaostaje za Crvenom zvezdom 11 bodova jer su crveno-beli pobedili Spartak u Subotici sa 2:1.

16. Rad 24 4 3 17 20:50 15

94' KRAJ - Partizan je uspeo da se izvuče i izjednači, ali Zvezda crno-belima "beži" 11 bodova na tabeli jer je ranije u toku dana pobedila Spartak u Subotici sa 2:1.

94' GOOOOOOOOL - Zdjelar u poslednjim sekundama meča šutira sa desetak metara u donji levi ugao gola Miloševića i poravnava na 1:1.

91' Dobra šansa za Partizan, Ivanović je šutirao, u šesnaestercu Zemuna je nastala gužva posle koje se Zemun odbranio. Najbliži od igrača Partizana je bio Tavamba.

87' Solidan pokušaj Ivanovića, Milošević još jednom dobro postavljen.

86' Odličan šut Zdjelara sa dvadesetak metara, brani Milošević. Partizan ima mnogo više kornera od protivnika, ali Zemun ima rezultatsku prednost.

80' Nova šansa za Zemun! Miljan Vukadinović se ubacio na levoj strani, Simić mu je centrirao, ali je Vukadinović otišao previše na stranu odakle nije uspeo da šutne u gol.

74' Velika šansa za Tavambu, Suma je centrirao na drugu stativu, Tavamba je pokušao glavom ali pored gola.

70' GOOOOOOOL - PENAL ZA ZEMUN! Cucin je oborio Nemanju Vučića u kaznenom prostoru, kontakt se nije najbolje video jer je Vučić skočio, ali je Santrač bio siguran i pokazao je ka beloj tački. Vučić je preuzeo odgovornost i "panenkom" nadmudrio golmana domaćih Vladimira Stojkovića.

68' Jedan od retkih "izleta" Zemunaca na polovinu Partizana, šutira "devetka" gostiju Đenić.

StarSport
StarSport

64' Tavamba u odličnoj šansi! Ožegović je centrirao, lopta na drugoj stativi stiže do Tavambe koji je nije zahvatio dobro i Zemun se odbranio.

62' Partizan ne može da probije poslednju liniju odbrane Zemuna, drži loptu u posedu, ali se sve završava na 18 - 20 metara od gola gostiju.

57' Ožegović pored gola! Suma niže greške, uglavnom u dodavanjima, Trajković se dobro postavlja i brani pokušaje koji idu ka sredini. Partizan za sada preti jedino iz prekida, a posle centaršuta Tošića Ožegović šutira glavom, a lopta ide pored gola Miloševića.

50' Greška Cvetkovića, Ožegović oduzima loptu i kreće ka golu, ali petlja i propušta prvu izglednu šansu. Hteo je da uposli Tavambu u sredini, ali je dodavanje presekao Trajković.

47' Miroslav Đukić je u drugom poluvremenu izveo iz igre Jankovića i pojačao napad Tavambom, a crno-beli idu otvorenije u napad.

I poluvreme

StarSport
StarSport

45+1' POLUVREME - Partizan je tek u poslednjih pet minuta stvorio nekoliko šansi, svojih je imala i ekipa Zemuna, ali bez udaraca u okvir gola, pa Zemunci mogu da budu zadovoljniji trenutnim rezultatom.

44' Odličan šut Jankovića, brani Milošević! Crno-beli su tražili penal jer se lopta od Cvetkovića na malom rastojanju odbila do ruke jednog njegovog saigrača. Konačno malo uzbuđenja u finišu prvog poluvremena. Partizan je zaigrao nešto konkretnije.

40' Dve velike šanse na obe strane! Oštra lopta ide u peterac Zemuna, bilo je opasno, ali je Vučić reagovao i izbacio je ispred Ožegovića. Zemun je potom istrčao kontru, lopta je ovog puta išla u peterac Partizana Đeniću, ali je bila iza leđa i Zemun je ostao bez gola.

36' Dobar centaršut Tošića kroz sredinu, najviši u skoku Urošević ali udarac glavom ide pored gola.

30' Partizan je pojačao pritisak na lopti na sredini terena, ali bez efekta jer crno-beli ne mogu da kreiraju u napadu. Zemunci loše centriraju pa napadima sa strane ne stvaraju šanse, ali u odbrani igraju disciplinovano. U polušansi je bio Ožegović, ali je loše primio loptu u šesnaestercu Zemuna i prilika je propala.

StarSport
StarSport

25' Jalov napad Zemunaca posle greške Uroševića na sredini terena je nešto najbliže šansi u poslednjih sedam, osam minuta na obe strane.

17' Čvrsto igraju Zemunci u duel igri, ali su se u odnosu na prvih šest, sedam minuta utakmice povukli i sada uglavnom čekaju prilike iz kontranapada.

11' Zdjelar je poslao dugu loptu Cucinu, bek Partizana je oboren pored kaznenog prostora, Tošić je šutirao direktno na gol ali je Partizan dobio samo korner jer je Đenić izbacio loptu glavom.

8' Partizan je napao po desnoj strani, lopta je sa boka došla do Ožegovića, ali napadač crno-belih nije dobro zahvatio volej, šut je bio traljav, a lopta je otišla pored gola.

6' Luković je pokušao da uposli Cvetkovića iz slobodnog udarca, ali je centaršut bio prejak.

5' Zemunci su otvoreno počeli da igraju, trče sa više igrača u polukontre, a loptu pritiskaju visoko i na polovini Partizana. Jedan solidan pokušaj ubacivanja na bok imao je Asanin.