Rodić režirao eskpresni preokret Zvezde u ledenoj Subotici

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u Subotici rezultatom 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 24. kola Superlige Srbije.

Starsportphoto

Superliga – 24. kolo:
Spartak – Crvena zvezda 1:2 (1:2)
(Đuričin 39 – Rodić 41, 45)

Spartak (4-2-3-1): Ostojić – Stojković, Tekijaški, Kerkez, Vukčević – Jočić, Glavčić – Čečarić, Đuričin, Dieng – Nikolić
Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Savić, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić, Srnić, Milijaš, Milić – Pešić

’Crveno-beli’ su zahvaljujući dvostrukom strelcu Milanu Rodiću napravili brzinski preokret u finišu prvog poluvremena i tako nastavili pobednosni niz u domaćem šampionatu.

Utakmica je bila pod znakom pitanja zbog zaleđenog terena, oba kluba zatražila su odlaganje, ali je sudija Danilo Grujić ipak doneo odluku da bude odigrana.

Počela je velikom šansom za Zvezdu – Grujić je svirao je penal posle pada Pešića u kaznenom prostoru. Napadač gostiju je preuzeo odgovornost i uzeo mali zalet. Gađao je gornji desni ugao, ali je pogodio prečku.

16. Rad 24 4 3 17 20:50 15

Od tog trenutka gosti su krenuli sa napadima i Pešić je promašio još dve izuzetne prilike, dok je golman domaćih Miloš Ostojić nekoliko puta izuzetno branio udarce Milijaša.

U 39. minutu stigla je kazna za promašaje – Nikolić je dodao do Čečarića koji je utrčao, on je vratio povratnu loptu na peterac, odakle Đuričinu nije bilo teško da je sprovede u mrežu i donese Spartaku 1:0.

Tada su svi očekivali da će momci u plavim dresovima na poluvreme otići sa minimalnom prednošću, ali tako nije mislio Milan Rodić koji je za četiri minuta postigao dva pogotka. Prvo je glavom samo sproveo u mrežu sjajno ubacivanje Milijaša iz skraćenog kornera, da bi nekoliko trenutaka kasnije odbitak poslao u donji desni ugao.

TIm rezultatom otišlo se na odmor, a gosti su želeli da pitanje pobednika reše već na startu nastavka. Ipak, redom su dobre prilike popuštali Pešić, Srnić i Milijaš, dok je na drugoj strani Nikolić bio najbliži da ih opet šokira. Nije bio dovoljno koncentrisan i Zvezda je opet preuzela kontrolu.

Aktuelni vicešampion umrtvio je ritam i potom rutinski priveo meč kraju.

Ekipa Vladana Milojevića zauzima prvo mesto na tabeli sa 63 boda, 12 više od drugoplasiranog Partizana, dok su Subotičani na petoj poziciji sa 40 bodova.

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE – Zvezda je posle preokreta savladala Spartak u Subotici sa 2:1.

92’ Dvostruka izmena u Spartaku. Izlaze Čečarić i Glavčić, ulaze Dunđerski i Matijević.

87’ U međuvremenu je kod Spartaka ušao Dieng, dok je Luka Adžić zamenio Srnića.

80’ Posle dve dobre šanse domaćina, Zvezda je opet preuzela kontrolu i sada je Gobeljić okušao šut. Ostojić nije morao da reaguje jer je lopta otišla pored stative.

75’ Milojević pravi drugu izmenu – Račić zauzima mesto kapitena Milijaša.

70’ Opet prodor Pešića, opet bez prevelikog rezultata.

68’ Prva izmena u Zvezdi – Nemanja Milić ustupa mesto Benu.

62’ Veliki promašaj Nikolića! Isti igrač je samo 120 sekundi kasnije mogao da izjednači jer se našao u još boljoj situaciji. Odlično je prihvatio dubinsku loptu iz odbrane, oslobodio se čuvara i imao otvoren put ka golu. Šutirao je iz okreta, ali pored desne stative.

60’ Uzvraća Spartak – prilika za izjednačenje! Sada je Đuričin probio po desnoj strani i želeo da vrati sličnu loptu kao kod svog gola. Međutim, Nikolić je šutirao preko prečke.

55’ Dve šanse za Zvezdu! Prvo je Milijaš opalio po treći-četvrti put od početka, da bi onda Srnić imao 1 na 1 sa Ostojićem. Gađao je donji desni ugao i bio zamalo neprecizan.

51’ Subotičani skidaju loptu s linije! Mogao je Nemanja Milić da se upiše u strelce. Prevario je golmana i svi su na semaforu već videli 1:3, kada je Kerkez intervenisao i sa linije izbacio loptu.

50’ Nije prošlo ni nekoliko minuta, Zvezda opet preti! Opet je Pešić zabrljao jer je bio u odličnoj situaciji. Želeo je da asistira Srniću, ali je užasno udario loptu i ona je otišla u gol-aut.

46’ Počelo je drugo poluvreme, bez izmena na obe strane.

KRAJ POLUVREMENA – Spartak je kaznio promašaje Zvezde, ali su ‘crveno-beli’ preko Milana Rodića ekspresno poveli i imaju prednost od 1:2 posle prvih 45 minuta.

45’ Gooooool – Rodić postiže drugi gol, gosti preokreću! Kružili su ‘crveno-beli’ oko gola domaćina, lopta je stigla do Gobeljića na desnoj strani, čiji centaršut odbrana Spartaka nije dobro izbacila. Odbitak je pao na nogu levom beku koji je precizno šalje u dalji ugao – 1:2.

41’ Gooooool – Zvezda ekspresno stiže do izjednačenja! Fantastično je Milijaš izveo skraćeni korner sa desne strane, u glavu pogodio Milana Rodića kojem nije bilo teško da sa metar-dva zatrese mrežu i izjednači na 1:1.

39’ Gooooool – stigla je kazna za promašaje Zvezde! Izveli su domaćini fantastičnu akciju – Nikolić je dodao do Čečarića koji je utrčao, on je vratio povratnu loptu na peterac, odakle Đuričinu nije bilo teško da je sprovede u mrežu za 1:0.

35’ Milijaš sjajno gađa, Ostojić još bolji! Opet čuvar mreže domaćina neverovatno interveniše, ovoga puta nakon slobodnjaka Zvezdinog kapitena.

33’ Nova velika prilika za Pešića! Odličnom loptom Nenad Krstičić je omogućio svom saigraču da izađe 1 na 1 sa golmanom, ali je on šutirao parvo u Ostojića sa desne strane. Lopta mu se vratila, pokušao je da proigra Krstičića koji je bio u veoma teškoj poziciji.

30’ Ušlo se u nešto mirniji ritam u sledećih desetak minuta, najinteresantniji je bio detalj kada je Milijaš pokušao da proigra napadače, ali oni nisu uspeli da prihvate loptu.

23’ Samo minut kasnije preti i Milan Rodić – pokušao je da centrira, lopta je odskočila ispred Ostojića i zbog terena promenila pravac, pa je zamalo završila u mreži.

22’ Šansa za Zvezdu! Po desnom boku je još jednom prošao Gobeljić i odlično centrirao na drugu stranu. Tamo je najviši u skoku bio Srnić, gađao je bliži ugao, ali je čuvar mreže Spartaka bio siguran.

14’ Gosti su dobili slobodan udarac iz dobre pozicije – odlično je šutirao Milijaš, golman Ostojić je dobro odbranio.

7’ Spartak postiže pogodak, ali je odmah poništen zbog ofsajda.

4’ Promašaj Pešića! Napadač Zvezde je preuzeo odgovornost i uzeo mali zalet. Gađao je gornji desni ugao, ali je pogodio prečku i ’crveno-beli’ su propustili najveću šansu.

3’ Penal za Crvenu zvezdu! Posle vazdušnog duela, Srnić je doturio loptu do Pešića, koji je pao u duelu sa Tekijaškim. Sudija Danilo Grujić je odmah pokazao na belu tačku.

2’ Odmah su gosti i Beograda pripretili i zaradili korner. Udarac iz ugla izveo je kapiten Milijaš, ali je loptu uhvatio golman Ostojić.

1’ Utakmica u Subotici je počela.