FA: Tadić strelac, Sautempton preko VBA do četvrtfinala

Ekipa Sautemptona plasirala se u četvrtinu finala FA kupa, pošto je sa 2:1 pobedila Vest Bromič Albion.

Vilijan 2, 32, Pedro 27, Žiru 42

Drugi gol na meču za "Svece" postigao je reprezentativac Dušan Tadić u 56. minutu.

Sautempton je u 11. poveo preko Hudta i sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Samo 11 minuta u drugom poluvremenu ekipi Maurisija Pelegrina bilo je potrebno da udvostruči prednost. Kariljo je asistirao našem igraču, koji je uspeo da savlada Fostera.

Salomon Rondon uspeo je da smanji razultat u 58. minutu, ali do kraja meča nismo videli promene na semaforu.

Ranije u toku dana meč su odigrali Šefild venzdej i Svonsi, ali nije bilo pobednika (0:0) i zbog toga će ekipe odigrati još jedan meč.

Prolaz u četvrtfinale obezbedio je i Brajton koji je pred domaćom publikom savladao Konvetri sa 3:1. U prvih 30-tak minuta moglo se pretpostaviti kakav će biti ishod meča.

Brajton je poveo sa 2:0 golovima Lokadije u 15. i Goldsona u 34. minutu. Uloa je u 61. povećao na 3:0, a konačan rezultat postavio je Klark-Heris 77.