BL: Bajern do pobede u 91' iz penala

Fudbaleri Bajern Minhena ostvarili su 19. pobedu u Bundesligi pošto su sa 2:1 savladali Volfsburg u gostima.

Kvaison 40, 65

Trijumf timu iz Minhena doneo je Robert Levandovski iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bajern posle 23 kola ubedljivo je prvi u nemačkom prvenstvu sa 59 bodova, 21 više od drugoplasiranog Bajer Leverkuzena, koji je sa 2:1 pobedio Hamburg u gostima.

Hamburg je pretposlednji na tabeli sa 17 bodova, tri više od Kelna koji je na svom stadionu igrao nerešeno 1:1 sa Hanoverom.

Miloš Jojić odigrao je 70. minuta za Keln, za koji je gol postigao Osako u 30. minutu. To nije bilo dovoljno za pobedu, pošto je Fulkrug u 37. minutu izjednačio na 1:1, a sa tim rezultatom se i završio meč.

Frajburg je na svom terenu sa 1:0 pobedio Verder Bremen. Pobedonosni gol za domaći sastav postigao je Petersen iz penala u 24. minutu.