"Nula" u derbiju Reala i Atletika, Sevilja slavila

Fudbaleri Atletiko Madrida i Real Madrida odigrali su nerešeno bez golova na Vandi Metropolitano u 12. kolu španske LaLige.

21.00 Eibar - Betis

Ovo je prvi gradski derbi koji je igran na Vandi i prvi posle četvrt veka bez golova kada je Atletiko domaćin.

Atletiko je ostao jedini neporaženi tim u LaLigi uz Barselonu, ali i tim koji ima šest remija ove godine. Portugalac Kristijano Ronaldo je šutirao više od 50 puta ka golovima protivnika, dao je samo jedan gol.

Njega i ostale saigrače je na meču dobro uštopovao Francuz Lukas.

Real je svoje najbolje šanse propuštao u 32, 35. i 37. minutu ali se Ramos, Ronaldo i Kros nisu upisali u strelce. Iako golova nije bilo, u okršaju Reala i Atletika je na terenu bilo žustro što pokazuje i šest žutih kartona u redovima Atletika, uključujući čitavu odbrambenu liniju.

"Kraljevski klub" zbog boda zaostaje za Barselonom deset bodova, jer je Barsa ranije tokom dana pobedila Leganes sa 3:0.

Sva tri gola na meču Sevilje i Selte data su glavom. Jedan više od protivnika je dala Sevilja koja je pobedila 2:1 i to posle preokreta.

Gomes Gonsales je u 13. minutu dao prvi gol za Seltu na dodavanje Sista, poravnao je u 36. Muriel posle centaršuta Johanesa Gajsa, a konačan rezultat je postavio Nolito u 48. minutu meča.

Dobar prodor Skarabije, biciklica i lopta uz gol-aut liniju, pa onda centaršut iz punog trka. Sve što je preostalo Nolitu je da se namesti i zakuca loptu u mrežu. Priliku da zaigra je od 69. minuta dobio i srpski internacionalac Nemanja Radoja koji je zamenio Lobotku.

Sevilja je pobedom skočila na peto mesto i ima 22 boda, dok je Selta 12. sa 14.

1. Barselona 11 11 1 0 33:4 34
2. Valensija 11 8 3 0 30:11 27
3. Real Madrid 11 7 2 2 22:9 24
4. Atletiko Madrid 11 6 5 0 16:6 24
5. Sevilja 12 7 1 4 14:12 22
6. Viljareal 11 6 2 3 18:11 20

7. Real Sosijedad 12 5 3 4 25:22 18
8. Betis 11 5 2 4 21:20 17