Viljareal se raspao u predgrađu Madrida

Fudbaleri Hetafea ubedljivo su savladali Viljareal 4:0, u meču šestog kola španske LaLige.

AKIzvor: B92 Španija

Domaćin je na Alfonso Peres Koloseumu u predgrađu Madrida potopio "Žutu podmornicu" sa tri gola u roku od 13 minuta sredinom drugog poluvremena.

Hetafe je poveo preko Rodrigesa u 54. minutu, Molina je duplirao prednost u 64, da bi već u 67. Bergara pogodio za 3:0. Konačan rezultat postavio je Rodriges drugim golom, u nadoknadi vremena.

Viljareal je imao dvostruko veći posed lopte, ali je Hetafe bio daleko opasniji tim, imao je duplo više šuteva od rivala (16-8), od čeka je osam puta lopta išla u okvir gola gostiju, koji su samo jednom direktno ugrozili Guaitu.

Hetafe je ostvario tek drugu pobedu u sezoni, na deobi je 9-11. pozicije sa Atletik Bilbaom i Espanjolom sa po osam bodova, dok je Viljareal 13. sa jednim manje.