Inter se namučio, Imobile razbio Veronu

Fudbaleri Intera namučili su se za petu pobedu u sezoni, savladali su Đenou minimalnim rezultatom u šestom kolu Serije A.

AKIzvor: B92 Italija

"Nerazuri" su obradovali svoje navijače tek u 87. minutu, kada je defanzivac Danilo Dambrozio "poentirao" glavom posle kornera sa leve strane.

Nervozni gosti su u finišu dobili dva crvena kartona, a meč na Đuzepe Meaci je sa klupe za rezerve posmatrao srpski reprezentativac Darko Lazović.

Inter je tako nastavio da prati perfektne lidere Napoli i Juventus za kojima zaostaje dva boda, a u sledećem kolu gostuje poslednjeplasiranom Benevetu, jedinom timu bez ijednog boda.

Đenoa je u zoni ispadanja sa svega dva, poražena je četvrti put u poslednjih pet kola, a sledećeg vikenda dočekuje Bolonju.

Lacio je bio ubedljiv u Veroni sa 3:0, a dominirao je Čiro Imobile. Napadač "nebesko plavih" je bio dvostruki strelac u prvom poluvremenu, da bi pola sata pre kraja zabeležio i asistenciju za pogodak Adama Marušića koji je postavio konačan rezultat.

Lacio je četvrtom pobedom zadržao četvrto mesto na tabeli, sa tri boda iza Intera, a jednim više od gradskog rivala Rome i Milana. U sledećem kolu čeka Sasuolo na Olimpiku.

S druge strane, Verona je pretposlednja sa tek dva boda, poražena je drugi put u nizu, četvrti u pet kola, a narednog vikenda gostuje Torinu.

U derbiju sredine tabele Kjevo je pogocima u drugom poluvremenu slavio u Kaljariju, dok je u derbiju začelja Krotone nadigrao Beneveto 2:0 i ostavio rivala na dnu bez ijednog boda sa gol razlikom 1:16.