18.00 Borusija Menhengladbah - Keln

petak:
Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 3:1 (2:0)
(Zile 9, Toliso 18, Levandovski 52p - Mehmedi 65)

Izabranici Petera Boša za pet minuta su postigli dva gola i tako najavili pobedu na startu nemačkog šampionata.

Prvo je u 22. minutu Kristijan Pulišić na asistenciju Gecea postigao gol, dok je odmah u 27. Marka Bartra duplirao prednost – asistent Gonzalo Kastro.

Do poluvremena nije bilo promena na semaforu pa se na predah otišlo sa rezultatom 2:0 za Dortmund.

U nastavku Pulišić je uspeo da upiše i asistenciju, dok je konačan rezultat u 60. minutu postavio Pjer Emerik Obamejang. Neven Subotić presedeo je utkamicu na klupi Borusije.

Pobedu na startu šampionata ostvario je i Hamburg koji je golom u osmom minutu Nikolaja Milera došao do tri boda. Srpski reprezentaticac Miloš Kostić odigrao je 61. minutu kada ga je zamenio Valdšmit.

Ubedljiva je bila i Herta, koja je pred domaćom publikom savladala Štutgart sa 2:0. Dvostruki strelac na meču bio je Metju Leki koji je tresao mrežu golmana u 46. i 62. minutu.

Hofenhajm je minimalnim rezultatom pobedio Verder, dok je isto tako Hanover na gostovanju Majncu slavio sa 1:0.