Majstorija Srbina iz slobodnjaka u Litvaniji

Matija Ljujić nastavio je sa sjajnim igrama u Žalgirisu, a ovog vikenda bio je jedan od najzaslužniji za prolazak svog tima u narednu rundu Kupa Litvanije.

Izvor: B92 Litvanija

Aktuelni osvajač Kupa u drugom kolu tog takmičenja remizirao sa Bangom 1:1, da bi potom slavio na penale 3:1.

Srpski fudbaler je doveo goste u vođstvo u 42. minutu fantastičnim golom iz slobodnog udarca, da bi Mantas Gudauskas utakmicu uveo u produžetke pogotkom u 90. minutu.

U trećem minutu prvog produžeka, Sigitas Urbis je zaradio direktan crveni karton, ali su uprkos tome mreže mirovale do isteka 120. minuta igre.

Kada je red došao na izvođenje penala, Žalgiris je pokazao zašto je favorit, a branilac trofeja je dalje prošao golovima Darvidasa Šernasa, Vitautasa Lukše i Egidijusa Vaitkunasa. Na golu se istakao sjajni Armantas Vitkauskas.

Ime svog rivala u narednom kolu Kupa Litvanije Žalgiris će saznati naknadno, a naredna utakmica Ljujića i saigrače čeka u četvrtak, kada u prvenstvu gostuju imenjaku iz Kaunasa.

Žalgiris trenutno drži čelo tabele u domaćem šampionatu sa 32 boda, šest više od Suduve, koja je na drugom mestu.