Napredak pretio napuštanjem, 4 penala u Lučanima

Fudbaleri Napretka iz Kruševca želeli su da napuste teren u Lučanima nezadovoljni suđenjem Bojana Nikolića.

ĐNIzvor: B92

Sporni detalj na snimku možete pogledati od 04.35.

Tim iz Lučana savladao je u šestom kolu plej-of faze Napredak 3:2, uz het-trik Milana Bojovića u sredu, a na tom duelu viđena su čak četiri penala.

Bojović je dva puta donosio vođstvom svom timu, pogocima u 5. i 55. minutu, da bi oba puta usledio odogovor iz Napretka preko Šljivića, oba sa bele tačke.

Međutim, minut pre kraja utakmice najbolji igrač utakmice postiže treći gol na meču, takođe iz jedanaesterca, pre kojeg su gosti izrazili svoje nezadovoljstvo. Okupili su se oko klupe za rezervne igrače, razmatrali da napuste teren, ali su ipak ostali do kraja.

Bojović je bio precizan i odveo Mladost na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali je sada problem licenca. Ovim porazom, Kruševljani su ostali bez šanse da se plasiraju u evropska takmičenja.