Marselo u 86' spasao Real, Ronaldo promašio penal

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Valensiju sa 2:1 u 35. kolu španske Primere.

21.00 Malaga - Sevilja

Junak trijumfa bio je Marselo koji je u 86. minutu postigao pobedonosni gol.

Real se prilično namučio protiv Valensije, ali je na kraju ipak uspeo da dođe do pobede. Kraljevski klub poveo je golom Kristijana Ronalda u 27. minutu na asistenciju Danija Karvahala.

Najbolji fudbaler sveta u 57. minutu imao je odličnu priliku da iz jedanaesterca dovede svoj tim do dva gola prednosti, ali je Dijego Alves odbranio njegov pokušaj.

Madriđani su u nasstavku susreta pritiskali rivala, ali je Valensija golom Danijela Pareha u 82. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara stigla do izjednačenja.

Real je ipak samo tri minuta kasnije došao do drugog gola, koji mu je i doneo veoam bitna tri boda u borbi za prvi titulu u prvenstvu Španije nakon pet godina.

Marselo je na levom boku pokupio jedan loš centaršut i potom utrčao u kazneni prostor, prevario dvojicu čuvara i preciznim udarcem sa oko 15 metara savladao Alveša.

Real na čelu Primere ima 78 bodova, koliko i Barselona koja ima i utakmicu više, dok je Valensija 12. sa 40.

1.Real Madrid 34 25 6 3 92:39 81
2.Barselona 34 24 6 4 101:33 78
3.Atletiko Madrid 34 20 8 6 60:25 68
4.Sevilja 34 20 8 6 60:40 68
5.Viljarral 35 18 9 8 52:28 63
6.Real Sosijedad 35 19 4 12 54:48 61

7.Atlitik Bilbao 34 18 5 11 48:38 59
8.Eibar 34 14 9 11 52:45 51