Šampionat nije završen, Mesi šokirao 'Bernabeu'!

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrida na 'Santjago Bernabeu' u 173. međusobnom prvenstvenom meču 3:2.

Osasuna – Sporting Hihon 2:2
(Mere 19 ag, Kodro 72 – Kanelja 79, Kastro 81)
Espanjol – Atletiko Madrid 0:1
(Grizman 73)
ponedeljak:
20.45 Eibar – Atletik Bilbao

U jednom od najuzbudljivijih 'El Klasika' imali smo priliku da uživom u igri ljutih rivala.

Junak meča bio je Lionel Mesi koji je u 92. minutu šokirao Madriđane i ostavio Katalonce u trci za titulu.

Golove za 'Blaugrane' postigli su Lionel Mesi u 33. i 92. minutu i Ivan Rakitić u 73, dok su se u listu strelaca za 'Kraljeviće' upisali Kasemiro u 28. i Rodriges u 85.

U derbiju 33. kola španskog prvenstva tokom svih 90. minuta viđeno je sve što pravi fudbal donosi.

Već u drugom minutu meča, Kristijano Ronaldo je gurnuo loptu ispred Umtitija, a defanzivac Barselone je potom oborio Portuglaca u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Madriđani su u nastavku bili agresivinije i samo se čekao trenutak kada će doći do gola.

Prvu pravu priliku propustio jer Garet Bejl u 22. minutu, a Ronaldo je dva puta bio u odličnoj prilici za postizanje gola, ali je fantastičan na golu bio Ter Stegen.

Na drugoj strani, Luis Suares je pripretio udarcem pored leve stative, ali su domaćini poveli u 27. minutu preko Kasemira koji je našao na pravom mestu, posle stative Ramosa.

20.Osasuna 33 3 9 21 34:75 18

Međutim, pet minuta kasnije, Katalonci dolaze do izjednačenja golom Mesija u 33. minutu.

Sjajni Argentinac iskoristio je sjajna pas Ivana Rakitića posle čega je Argentinac fenomenalnom solo akcijom izjednačio.

Još nekoliko sjajnih prilika viđeno je na obe strane, ali ekipe na odmor odlaze nerešenim rezultatom – 1:1.

Preokret i vođstvo Barseloni doneo je Ivan Rakitić u 73. minutu, a gosti su od 77. i isključenja Serhija Ramosa imali igrača više.

Barselona je imala dve velike prilike, preko Đerara Pikea i Mesija koje nije iskoristila, što je kaznio rezervista Hames Rodriges, koji je izjednačio u 85. pre nego što je Mesi svojim drugim golom doneo gostima trijumf.

Obe ekipe imaju po 75 bodova. Barselona je prva, ali Real ima utakmicu manje.

U drugom minutu meča Kristijano Ronaldo je pao u šesnaestercu posle starta Umtitija, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Madriđani su posle pet minuta igre postavili jak tempo i napadala gol gostujućeg sastava.

Real je bolje ušao u utakmicu i u šestom minuti Ronaldo je imao šansu, ali je njegov udarac sigurno uhvatio Ter Stegen.

Saamo pet minuta kasnije, gosti su došli do prilike – Suares je posle Albinog dodavanje šutirao sa oko 25 metara, ali je udarac završio preko gola. U 18. minutu na sličan način pokušao je još jednom Portugalac da zapreti Ter Stegenu, ali je on ponovo bio sjajan na golu.

U trenutku dok je Ronaldo šutirao za 1:0, Mesi je ležao na travi i pljuvao krv. Usporeni snimak pokazao je da mu je Marselo školski uzeo loptu, ali ga pritom i udario laktom u lice.

Teško je proceniti da li je Marselo želeo da udari Argentinca ili ne, ali s obzirom na to da Brazilac iz Reala ima status fer i poštenog igrača, manje su šanse da je bilo namere.

Najbolju šansu na meču imao je Bejl u 22. minutu kada je iz prve probao da savlada golmana 'Blaugrana', ali nije bio precizan.

Pet minuta kasnije, posle prvog kornera na meču, Serhio Ramos je ispratio centaršut Marsela, ali pogađa stativu, da bi se na pravom mestu našao Kasemiro i pogađa za 1:0.

Prednost Madriđana trajala je pet minuta, pošto su Kataloncu uspeli da izjednače u 33. minutu. Hrvatski fudbaler Ivan Rakitić poslao je sjajnu loptu Lionelu Mesiju, koji je fantastično iskoristio i šutirao u donji desni ugao za 1:1.

To je bio njegov prvi gol u 'El Klasiku' posle 23. marta 2014. godine.

Zbog povrede u 39. minutu teren je morao da napusti Garet Bejl. Velšanin se posle povrede koju je je doživeo protiv Bajerna u prvom meču četvrtine finala Lige šampiona vratio na teren, ali se čini da je to bio prerani povratak.

Katalonci ponovo zapretili u 41. minutu, opet je Mesi bio opasaan posle udarca s ivice šesnaesterca, ali je Kasemiro dotakao tu loptu i poslao pored gola i posle prvih 45. minuta nerešeno je na 'Bernabeu' (1:1).

U nastavku meča, u 48. minutu posle Karvahalovog ubačaja, Pike je sprečio možda gol za vođstvo Madriđana i poslao loptu u korner ispred Benzeme i Ronalda

Minutu kasnije Ter Stegen briljira na golu gostiju. Kros je sjajno uputio udarac, ali njegov kolega iz reprezentacije vrhunski vadi loptu iz samog ugla.

U 53. minutU ponovno je sjajan na golu Ter Stegen, koji je neposredno s blizine odbranio Benzemin udarac glavom i ponovo je sačuvao svoju ekipu.

U jednako dobroj prilici tri minute kasnije pronalazi se i Pako Alkaser posle odličnog Rakitićevog dodavanja.

Španac nije dovoljno dobro zahvatio loptu pa je uputio mlak udarac prema sredini gola, a Navas nogom odbija loptu.

Fantastična odbrana Navasa i treća šansa za Barselonu u nepuna tri minuta. Pike je bio najviši u skoku posle kornera sa desne strane, sa pet metara je šutirao jako, pod prečku, ali je Navas izveo odbranu tešku i važnu koliko i Ter Štegen u 53. minutu.

Navas je takođe bio sjajan na golu i ponovo spasio kraljevski klub od novog gola u 59. minutu. Pike je šutirao, ali je Kostarikanac sjajno odbranio.

Na terenu su se strasti malo smirile, ali onda ponovo dolazi do novog uzbzđenjja.

Prvo je u 67. minutu Ronaldo posle dodavanja Asensija poslao loptu s pet, šest metara visoko iznad gola.

Zatim je minut kasnije, Navas ponovno sprečio Barselonine napadače u naumu da postignu gol. Inijesta je vrhunski pronašao Suaresaa, ali Urugvajčev udarac sjajno brani Realov golman.

’Blaugrani’ su 17 minuta pre kraja vodili na ’Bernabeu’ posle fenmenalnog gola Rakitića.

Hrvatski reprezentativac je levom nogom vrhunski pogodio desni ugao Realovog gola i doveo goste u vodstvo – 2:1.

Kada se mislilo da ne može gore po domaćine, razuverio ih je Ramos. Nakon starta s dve noge nad Mesijem, španski štoper je dobio crveni karton u 77. minutu i ostavio svoje saigrače na cedilu.

Pike je u 80. minutu imao priliku da reši pitanje pobednika, ali njegov siloviti udarac s tri metra odlično brani sjajni Navas koji tri minuta kasnije ponovno spašava svoju ekipu posle odbranjenog Mesijevog udarca.

Iako se verovalo da će Katalonci odneti važna tri boda sa gostujućeg stadiona, Rodriges je priredio pravu dramu, pet minuta pre kraja i izjednačio za 2:2.

Trijumf Kataloncima doneo je Lionel Mesi bukvalno u poslednjem sekundu utakmice i to jubilarnim 500. golom u dresu Barselone.