Preokret Rome za drugo mesto na tabeli

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Sasuolo sa 3:1 u utakmici 29. kola Serije A.

Empoli – Napoli 2:3 (0:3)
(El Kaduri 70, Makarone 82 – Insinje 19, 38p, Mertens 24)
Atalanta – Peskara 3:0 (1:0)
(Gomes 13, 90+3, Grasi 69)
Bolonja – Kjevo 4:1 (0:1)
(Verdi 61, Džemaili 72, 90, Di Frančesko 90+3 – Kastro 40)
Torino – Inter 2:2 (1:1)
(Baseli 33, Akva 59 – Kondogbija 27, Kandreva 62)
Milan – Đenoa 1:0 (1:0)
(Fernandes 33)

Roma je druga na tabeli italijanskog šampionata sa 65 bodova, odnosno ima osam bodova manje od Juventusa, dok je Sasuolo na 15. poziciji sa 31.

Sasuolo je poveo već u devetom minutu pogotkom Greguara Defrela, ali je Roma potom preokrenula rezultat i upisala 21. pobedu od početka sezone.

Golove za Romu postigli su Leandro Paredes u 16. minutu, Mohamed Salah u 47. i Edin Džeko u 68. minutu.

Roma u narednom kolu dočekuje Empoli, dok Sasuolo na svom terenu igra protiv Lacija.

Udinezea je na svom terenu pobedio ekipu Palerma sa 4:1 u utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Udineze je, posle desete pobede od početka šampionata, na 12. mestu na tabeli sa 36 bodova, dok je Palermo na 18. poziciji sa samo 15 bodova.

Palermo je poveo golom Rolanda Šalaija u 12. minutu, ali je Udineze potom preokrenuo rezultat.

Siril Tero je izjadnačio na 1:1 u 42. minutu, a ubedljivu pobedu Udinezeu su u drugom poluvremenu doneli Duvan Zapata, Rodrigo de Pol i Jakub Jankto.

Udineze u narednom kolu gostuje Torinu, dok Palermo dočekuje Kaljari.