Golovi na Kamp Nou, Barsa zadržala šansu za titulu

Fudbaleri Barselone savladali su na Kamp Nou ekipu Valensije rezultatom 4:2, u 28. kolu španske Primere.

Boateng 10

Ekipa Luis Enrikea ovim trijumfom zadržala korak s Real Madridom i sada imaju dva boda manje, ali i utakmicu više od Madriđana.

Gosti su poveli preko Mangale u 29. minutu, da bi samo nekoliko minuta kasnije Lusi Suares izjednačio.

Mangala je u finišu prvog poluvremena oborio Suaresa u šesnestercu, a precizan sa bele tačke bio je Lionel Mesi, koji donosi prednost ’Blaugranima’.

Samo minut kasnije, El Hadidi donosi još jedno izjednačenje i na kraju prvog dela meča bio je nerešen rezultat – 2:2.

U drugom poluvremenu Mesi postiže pogodak u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Gomes u 89. minutu.

Fudbaleri Selte pobedili su u gostima ekipu Deportiva sa 1:0, a jedni gol na utakmici, vredan tri boda, postigao je Jago Aspas u 74. minutu.

Selta je upisala prvu pobedu posle četiri kola i sada je na 11. mestu na tabeli sa 38 bodova. Deportivo je na 16. poziciji sa 27 bodova.

Sporting je slavio su na svom terenu protiv Granade sa 3:1 u derbiju začelja.

Sporting je pitanje pobednika rešio za samo sedam minuta, iako je Granada povela u 51. minutu golom Sverira Ingasona.

Ekipa iz Hihona je potom preokrenula rezultat golovima Lasine Traorea u 60. minutu, Žan-Silvena Babena četiri minuta kasnije i Karlosa Karmone u 67. minutu. Sporting je mogao da slavi i ubedljivije, ali Traore nije iskoristio jedanaesterac osam minuta pre kraja meča.

Ekipa Sportinga je zabeležila petu pobedu od početka šampionata, ali je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 21 bodom. Granada je na jednoj poziciji ispod sa dva boda manje.

Leganes i Malaga odigrali su meč bet golova, dok je ekipa Atletiko Madrida savladala Sevilju.