Festival promašaja i samo 1:1 Sitija i Liverpula

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju kojim je zaključeno 29. kolo Premijer lige.

ĐNIzvor: B92 Engleska
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Premijer liga – 29. kolo:
nedelja:

Midlsbro – Mančester junajted 1:3 (0:1)
(Gestede 77 – Felaini 30, Lingard 62, Valensija 90+3)
Totenhem – Sautempton 2:1 (2:0)
Eriksen 14, Dele Ali 33 (p) – Vord-Praus 52.
Mančester siti – Liverpul 1:1 (0:0)
(Aguero 69 – Milner 51p)
subota:
Vest Bromič Albion – Arsenal 3:1 (1:1)
(Doson 12, 75, Robson-Kanu 55 – Sančes 13)
Kristal Palas – Votford 1:0 (0:0)
(Dini 69ag)
Everton – Hal Siti 4:0 (1:0)
(Kalvert-Levin 9, Valensija 79, Lukaku 90+1, 90+4)
Stouk siti – Čelsi 1:2 (1:1)
(Volters 38(p) – Vilijan 13, Kejhil 87)
Sanderlend – Barnli 0:0 (0:0)
Vest Hem – Lester siti 2:3 (1:3)
(Lancini 20 – Mahrez 5, Hut 7, Vardi 38)
Bornmut – Svonsi 2:0 (1:0)
(Mavson 31(ag), Afobe 72)

Siti i Liverpul odigrali su na ‘Etihadu’ veoma sadržajan i zanimljiv meč, a samo dekoncentracija napadača koštala je navijače spektakla sa pet-šest ili više golova.

Od samog starta utakmice bilo je otvoreno, ali smo na prvu veliku priliku čekali do 20. minuta, kada je Davidu Silvi nekoliko centimetara delilo od toga da pošalje odbitak u same rašlje.

Usledio je ekspresni odgovor ‘Crvenih’ – stopostotna šansa Manea, a onda i dobre prilike Manea i Lalane, dok je u međuvremenu neverovatan promašaj upisao Fernandinjo.

Leroj Sane je nekoliko puta dobro prošao po levom boku, posle jedne takve akcije centrirao u peterac gde je Milner faulom onemogućio Sterlinga da postigne gol. Sudija Majkl Oliver nije pokazao na belu tačku, a u nastavku akcije brazilski vezista se okliznuo i promašio praznu mrežu.

Samo pukom srećom nije bilo golova u prvom poluvremenu, Jaja Ture je izbegao da dobije nešto više od žutog kartona zbog udaranja Emrea Džana, ali je već na startu nastavka gost stigao do vođstva. Kliši je nespretno startovao na Firminu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Džejms Milner.

Napadač nad kojim je napravljen jedanaesterac propustio je da povisi na 2:0, zbog čega je kažnjen u 69. minutu – De Brajne je idealno ubacio iza odbrane, Aguero je pobegao rivalima i izjednačio.

Tek tada je krenuo festival promašaja – sa jedne strane neprecizni su bili De Brajne, Aguero, Sterling i Sane, dok sa druge se nisu baš proslavili Mane i posebno Lalana. Najbolji engleski fudbaler se obrukao u 80. minutu kada je bilo potrebno da samo prosledi loptu u mrežu, a on je promašio čitav fudbal, iako je bio sam u kaznenom prostoru.

Ni Kun nije uspeo da ga kazni u poslednjim trenucima, pa je utakmica završena nerešeno – 1:1.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je utakmicu na klupi, dok Marka Grujića nije bilo u protokolu.

Posle ovog remija obe ekipe zadržale su pozicije na tabeli na kojima su bile – Siti je treći sa 57 bodova, jednim više od četrvrtoplasiranog Liverpula.