Lukić i Ljajić starteri, remi Torina i Intera

Torino i Inter remizirali su na Olimpijskom stadionu na otvaranju 29. kola Serije A – 2:2 (1:1).

20.45 Roma – Sasuolo

'Nerazuri' su poveli u 27. minutu preko Žofrija Kondogbije, posle lepog solo prodo Francuza i šuta sa desetak metara.

Međutim, samo tri minuta kasnije ekipa Siniše Mihajlovića stiže do izjednačenja, a strelac posle kornera bio je Davide Baseli.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi 'Bikovi' u 59. minutu stigli do totalnog preokreta.

Torino je odigrao sjajnu kontru, Huan Iturbe je posle prodora po desnom boku divno vratio loptu na iviciu šesnaesterca – odakle Afrijie Akva odlično šutira i šalj u desni gorni ugao gola Samira Handanoviča.

Nastavilo se u istom ritmu, ovoga puta su 'nerazuri' imali odgovor. Džo Hart je očajno reagovao na centaršut Kristijana Ansaldija, promašio je loptu, a Antonio Kandreva volej udarcem sa druge stative kaznio njegov kiks i postavio konačan rezultat.

Saša Lukić i Adem Ljajić našli su se u startnoj postavi domaćina, s tim da je Ljajić napustio teren u 65. minutu.

1. Juventus 28 23 1 4 58:19 70
2. AS Roma 28 20 2 6 61:25 62
3. Napoli 28 18 6 4 65:30 60
4. Lacio 28 17 5 6 50:30 56
5. Inter 29 17 4 8 55:31 55
6. Atalanta 28 16 4 8 43:33 52
7. AC Milan 28 15 5 8 41:32 50
8. Fiorentina 28 12 9 7 45:37 45