BL: Lajpcig ponovo pobeđuje, remi Kelna i Šalkea

Fudbaleri Lajpciga vratili su se na pobednički put u Bundesligi, pošto su u gostima savladali Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

SMIzvor: B92

U drugom nedeljnom meču 21. kola Keln i Šalke odigrali su 1:1.

Lajpcig je poveo u 31. minutu golom Emila Frosberga. Gladbah je mogao da izjednači, ali Torgan Azar nije iskoristio penal u 45. minutu. Najbolji strelac gostiju Timo Verner uvećao je prednost na 2:0 u 55. minutu svojim 12. golom u sezoni.

Janik Vestergard smanjio je u 81. minutu na 1:2, ali domaćin nije uspeo da uradi ništa više do kraja meča.

Lajpcig je tako zabeležio pobedu posle dva uzastopna poraza i ostao je na drugom mestu. Ovim trijumfom se približio se Bajernu na pet bodova zaostatka. Menhengladbah je pao na 11. mesto.

Šalke je poveo već u drugom minutu golom Alesandra Šopfa, a Keln je izjednačio u 43. pogotkom Antonija Modestea.

Šalke je u finišu meča imao tri odlične prilike, ali nije iskoristio nijednu.

"Rudari" su ovim bodom preskočili na tabeli Menhengladbah zbog bolje gol razlike. Keln je sedmi sa 33 boda, jednim manje od Herte koja je na poslednjem mestu koje vodi u evropska takmičenja.

Srpski fudbaler Matija Nastasić bio je na klupi Šalke, dok je Neven Subotić odigrao 90 minuta za domaći tim, a Miloš Jojic je igrao do 75. minuta