FA: Tandem Pogba-Ibrahimović za četvrtfinale

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su posle preokreta uspeli da savladaju Blekburn – 2:1 (1:1).

SMIzvor: B92

‘Roversi’ su poveli golom Denija Grejema u 16. minutu, da bi deset minuta kasnije Markus Rašford na asistenciju Mhitarjana izjednačio.

Do poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane i na odmor se otišlo istim rezultatom.

Murrinjo je meč počeo sa izmenjenim sastavom, ali je u drugom poluvremenu uveo sa klupe Pogbu i Ibrahimovića i upravo taj tandem doneo mu je pobedu.

U 75. minutu francuski reprezentativac poslao je loptu ka Šveđaninu koji prihvata sjajan pas i postiže pobedonosni pogodak.

Domaćini su u nastavku zaigrali bolje, ali nisu uspeli ozbiljnije da priprete protivniku.Pet minuta pre kraja meča, Entoni Stouks je mogao da donese izjednačenje svom timu, ali se fudbaler Blekburna našao u ofsajd poziciji i gol je bio poništen.

Mančester Junajted se plasirao u narednu fazu najmasovnijeg takmičenja, gde ih čekaju Linkoln, Milvol, Midlsboro, Čelsi i Totenhem.