Serija A: Petarda na 'Adrijatiku', pobeda Napolija

Fudbaleri Peskare pobedili su na svom terenu Đenou sa 5:0, u 25. kolu Serije A, i tako došli do svog tek drugog trijumfa u sezoni.

Juventus – Palermo 4:1 (2:0)

Peskara je poslednju pobedu zabeležila još u avgustu, u drugom kolu a u 22 meča nakon toga pretrpela je 17 poraza.

"Fenjeraš" Serije A, vodio je 3:0 na poluvremenu, nakon autogola Lukasa Orbana i pogodaka Đanluke Kaprarija i Ahmada Benalija.

U drugom poluvremenu Kaprani je dao još jedan gol, a tačku na meč stavio je Alberto Čeri tri minuta pre kraja.

Peskara je ostala poslednja na tabeli i sada ima 12 bodova, jedan manje od Krotonea i dva manje od Palerma, ali i deset manje od Empolija, prvog tima van opasne zone.

Srpski fudbaler Darko Lazović zamenjen u 46. minutu, dok Nikola Ninković nije ulazio u igru Đenoe.

Napoli je pobedio u gostima Kjevo sa 3:1 i tako izbio na drugo mesto, sa bodom više od Rome, koja kasnije igra protiv Torina. Ivan Radovanović igrao je za domaći sastav do 46. minuta, dok je za ekipu Napolija Nikola Maksimović odigrao ceo meč.

Inter je ranije u toku dana savladao Bolonju 1:0, a pobedu je ostvario i Sasuolo, koji je u gostima savladao Udineze 2:1. Sampdorija i Kaljari odigrali su 1:1.

Fudbaler Sampdorije Filip Đuričić ušao je u 46. minutu.