Partizan pregrmeo Banjicu, Đurđević srušio "svoje"

Fudbaleri Partizana savladali su Rad 1:0, u 22. kolu sezone, prvom u prolećnom delu šampionata.

A. KovačevićIzvor: B92

Superliga, 22. kolo:
Rad – Partizan 0:1 (0:0)
Đurđević 55

Rad: Filipović – Ljubinković, Pajović, Maraš, Radivojević – Ćulum (Dimitrijević 60'), Denić, Drinčić, Rodić (Petković 72') – Lutovac, Đenić (Milošev 60')
Partizan: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić – Jevtović, Everton – Stevanović (Ilić 85'), Janković (Mihajlović 61'), Leonardo (Tavamba 89') – Đurđević

Crno-beli su se namučili na Banjici, gde je tri boda doneo bivši napadač "građevinara" Uroš Đurđević posle kornera u 55. minutu.

Posle kornera sa leve strane i neuspešnog pokušaja Milenkovića glavom, lopta odlazi na drugi deo kaznenog gde na nju natrčava Đurđević i dijagonalom po zemlji trese mrežu domaćeg tima.

Crno-beli su konačno, posle dva remija, trijumfovali na premijeri prolećnog dela prvenstva.

Partizan je diktirao ritam igre tokom većeg dela meča, ali je Rad bio opasniji u prvom poluvremenu, a u 33. minutu Lutovac je promašio skoro nemoguće, usamljen sa pet metara je pogodio Kljajića.

Bojović 79p

Nakon što su crno-beli poveli u desetom minutu nastavka, uglavnom su diktirali tempo, ali u 74. minutu Drinčić zamalo poravnava, ali pogađa stativu.

Već u sledećem napadu okvir gola pogađa i Đurđević, nakon dubinske lopte Leonarda obilazi golmana Rada Filipovića, ali se spetljao u trku ka golu i pod pritiskom jednog igrača "građevinara" promašuje nebranjen gol.

Partizan je tako produžio seriju mečeva bez poraza na 18, te nastavio da prati lidera Crvenu zvezdu za kojom i dalje zaostaje šest bodova.

S druge strane, Rad je ugrozio svoju borbu za plej-of, osam kola pre kraja regularnog dela sezone zaostaje šest bodova za Spartakom.

U sledećem kolu Partizan dočekuje Borac sledeće subote, dok Rad gostuje trećeplasiranoj Vojvodini, koja je u nedelju bila ubedljiva u Subotici.

Treći meč dana, duel između Metalca i Radnika je otkazan zbog snega u Gornjem Milanovcu.

16. N. Pazar 22 3 3 16 17:43 12

Partizan je uspostavio kontrolu od prvog minuta na Banjici, tražili su crno-beli najisturenijeg svog igrača Đurđevića, ali ne prolaze lopte od Miletića, dok Leonardo šutira pored gola.

Posle desetak minuta igre Rad prvi put stiže u kazneni prostor crno-belih, Denić je dobro prošao po desnoj strani, tražio je u sredini Đenića, ali je njegovo dodavanje po zemlji izbačeno u korner.

Usledila je gužva u srcu šesnaesterca Partizana, ali defanzivci gostujućeg tima uspevaju da izblokiraju dva pokušaja "građevinara" i na kraju preko Vulićevića definitivno otklone opasnost.

Nakon desetak minuta novog mirnog perioda, opet su se u prilici našli domaći igrači, još boljoj nego u 11. minutu, Lutovac je dobio sjajnu loptu na drugoj stativi i ostao potpuno sam na pet metara od gola, ali mu je Kljajić fenomenalno ušao u šut i spasao gol Partizana, dok se trener Rada Nebojša Petrović uhvatio za glavu.

Crno-beli su pokušali da upostave novu inicijativu, ali dubinske lopte nisu bile rešenje za dobro organizovanu odbranu "građevinaca". Desetak minuta pre kraja Drinčić s druge strane proigrava Radivojevića, ali on sa 16 metara šutira preko gola.

U 42. minutu Partizan kreira dobru šansu, Miletić proigrava Jevtovića, Ćulum uspeva da izbije loptu ali samo do Đurđevića koji šutira snažno, ali Filipović izbacuje loptu u polje.

Partizan konkretnije otvara drugi deo igre, u petom minutu nastavka Leonardo šutira glavom posle odličnog centaršuta Miletića, ali pored gola. Već u sledećem minutu Stevanović je ubacio loptu u kazneni, ali ona proleće kroz peterac pored svih igrača.

Ofanzivna igra donosi rezultat, Partizan u 55. minutu stiže do toliko željenog vođstva. Posle kornera Jankovića sa leve strane, Milenković ne uspeva da šutira glavom pored dvojice defanzivaca Rada, samo malo uspeva da zakači loptu glavom, ona odlazi na drugu stativu gde iz drugog plana na nju natrčava Uroš Đurđević koji snažnim udarcem po zemlji treme mrežu domaćina (0:1).

Usledile su izmene na obe strane, u Radu Dimitrijević i Milošev menjaju Ćuluma i Đenića, dok u Partizanu Mihajlović ulazi umesto Jankovića.

Partizan je nastavio da kontroliše ritam igre, posle vođstva je još lakše diktirao tempo, te povremeno pretio preko Stevanovića, Mihajlovića i Leonarda, ali ništa konkretno.

Sredinom drugog poluvremena usledio je vrhunac borbe na Banjici, dve stative u 60 sekundi. Prvo u 74. minutu bivši vezista crno-belih Drinčić trese okriv gola Partizana, da bi već u sledećem napadu posle sjajne kontre i dubinske lopte Leonarda, Đurđević zaobišao golmana Filipovića, gol je bio prazan, ali je posle trka sa defanzivcem Rada levom stativim takođe pogodio samo stativu.

To je bilo i poslednje uzbuđenje na Banjici, gde Partizan konačno stiže do pobede na premijeri prolećnog dela sezone.