SL: Zvezda sigurna protiv Pazara

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na Marakani ekipu Novog Pazara rezultatom 2:0, u 22. kolu Superlige Srbije.

Mladost – Radnički 1:0

Crveno-beli su uspešno otvorili prolećni deo sezone i prvi su na tabeli sa 57 bodom, dok je Novi Pazar poslednji sa 12 bodova.

Strelci na ovom meču bili su Srđan Plavšić u 40. i Marko Petković u 81. minutu. Crveno-beli 25. februara gostovaće Bačkoj, dok će Novi Pazar dočekati Metalac.

Prvi šut u okvir gola crveno-beli su imali preko Donalda koji je šutirao veoma jako, da bi u 24. minutu i Petković pokušao glavom nakon asistencije Anđelkovića.

U prvom puluvremenu Crvena Zvezda je imala loptu u svom posedu, ali je do gola došla u 40. minut u golom Plavšiča koji se dobro oslobodio protivnika i uputio idarac, a golman gostujućeg tima je loše reagovao pa je lopta završila u mreži.

16. Novi Pazar 22 3 3 16 17:43 12

Samo minut kasnije i Boaći je imao dobru priliku, ali je Živković dobro reagovao.

Isti igrač imao je šansu u 61. minutu, ali bezuspešno. U drugom poluvremenu Zvezda je još više pritiskala protivnika, da bi u 81. minutu Marko Petrović postavio konačan rezultat.

U igru je u 76. minutu ušao i Nenad Milijaš, zamenio je Kangu, dobio velike aplauze od strane navijača Crvene zvezde.

Do kraja utakmice nismo videli previše prilika osim slobodnog udarca Nenada Milijaš i Novi Pazar nije imao šansu.

Sastavi:

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Le Talek (od 84. Pavkov), , Donald, Plavšić, Kanga (od 76. Miljaš), Ruis (od 76. Miljaš), – Boaći.
NOVI PAZAR: Živković – Vasilić, Knežević, Ignjatović, Marić – M. Plavšić, Sinđić (od 81. Brunčević),, Vusljanin (od 63. Perović), , Tasić – Krstić, Marković (od 49. Muslimović).

Tok meča:

Zvezda je prema očekivanjima od starta preuzela inicijativu, ali u prvih 10 minuta nije imala ozbiljnu priliku.

U desetom minutu je posle centaršuta Petkovića sa desne strane pokušao Ruiz glavom, ali nije bio precizan.

Gosti uopšte nisu prelazili na polovinu Zvezde, ali su se veoma uspešno branili. Zvezda je teško pronalazila put do gola Pazara, a uglavnom se sve svodilo na udarce Kange sa distance i centaršute ka Boaćiju.

Dugo se mučila Zvezda i na kraju je uspela da dođe do gola, uz prilično lošu intervenciju golmana Novog Pazara. Plavšić je zalomio sa desne strane i uputio je udarac koji je golman Živković morao da odbrani, ali je lopta nezgodno odskočila i prevarila ga je.

Već u sledećem napadu u prilici je bio i Boaći, ali je ovoga puta Živković dobro reagovao, a to je ujedno bio i konačan rezultat prvog dela.

U nastavku drugog dela meča nije bilo previše uzbuđenja pa se nije ni menjao rezultat. Trener gostujućeg tima napravio je izmenu, na terenu je Kenan Muslimović umsto Markovića.

Prvu pravu priliku u ovom delu meča imao je Boaći, ali je sreća bila na strani golmana Živkovića.

U 71. minutu ponovo su kombinovali bekovi Zvezde, sada Petković za Anđelkovića, ali iskusni igrač Zvezde šutira preko gola. Nenad Milijaš zamenio je Kangu u 76. minutu i dobio ovacije publike. Božović je napravio novu izmenu i na terenu je Luka Adžić umesto Ruisa.

Konačno fudbaleri Zvezde povećavaju prednost, na asistenciju Le Taleka Marko Petković postiže gol u 81. minutu.

Nakon centaršuta Nenada Milijaša, Le Talek je poslao loptu sa desne strane, a odlično je reagovao defanzivac Zvezde. Do kraja meča Nenad Milijaš je imao priliku da poveća prednost iz slobodnjaka, ali je na kraju rezultat ostao i isti i Zvezda je pobedom otvorila prolećni deo sezone.