BL: Bajeru tri boda, Belarabiju istorija

Ekipa Bajera iz Leverkuzena pobedila je u gostima Augsburg u prvoj utakmici 21. kola Bundeslige – 3:1.

17.30 Keln – Šalke

Ipak, meč će pre svega ostati upamćen zbog pogotka Karima Belarabija, koji je bio 50.000. u istoriji prve lige Nemačke.

Leverkuzen je poveo u 23. minutu, kada je Kai Haverc je prošao u šesnaesterac Augsburga i proigrao Karima Belarbija, koji je mirno smestio loptu u mrežu i tako ušao u istoriju.

Preostala dva gola za Bajer postigao je Havijer Ernandes Ćićarito, u 40. i 65. minutu, dok je strelac za Augsburg bio Dominik Kor u 60. minutu.

Leverkuzen je sada osmi na tabeli sa 30 bodova, tri manje od Herte, koja je na šestom mestu, poslednjem koje vodi u evropska takmičenja.

Augsburg je ostao na 14 bodova na 13. mestu.

Gojko Kačar posmatrao je poraz svog tima sa klupe za rezerve.