KAN: 'Slonovi' opet remizirali

Fudbaleri Obale Slonovače i Demokratske Republike Kongo remizirali su u prvom meču drugog kola grupe C na Afričkom Kupu Nacija – 2:2 (1:2).

SMIzvor: B92
Getty Images

Kongo je poveo golom fudbalera Fulama Neskens Kebana u desetom minutu meča.

Napadač Mančester Sitiji, koji igra na pozajmici u Stouku Vilfrid Boni izjednačio je u 25. minutu meča. On je bio najviši u skoku posle kornera koji izveo Maks Gradel i glavom zatresao mrežu rivala.

Međutim, samo tri minuta kasnije Kongo dolazi do ponovnog vođstva. Mubele je centrirao sa desnog krila, a Džunior Kabananga koji je bio na drugoj stativi, doneo je novu prednost ekipi.

Aktuleni šampion Afrike postavio je konačan rezultat u 67. minutu golom Diea.

Fudbaleri Maroka pobedili su večeras u Libervilu posle preokreta Togo sa 3:1 (2:1).

Maroko je lakše od očekivanog pobedio Togo, a do trijumfa su došli iako je rival prvi stigao do prednosti.

Vodeći gol za Togo postigao je Matje Dosevi u petom minutu, da bi Maroko izjednačio u 14. preko Aziza Buhaduza. Samo sedam minuta kasnije Maroko je preokrenuo, a strelac je bio Roman Sais.

Konačan rezultat utakmice u Libervilu postavio je Jusef En-Nesjri u 72. minutu.

Kongo je prvi u Grupi C sa četiri boda, prati ga Maroko sa tri, dok je Obala Slonovače treća sa dva, a Togo je poslednji, četvrti sa jednim bodom.

U poslednjem kolu Grupe C u utorak Kongo će igrati protiv Togoa, dok se u drugom meču sastaju Obala Slonovače i Maroko.