Tošić pokrenuo CSKA pred zimski san

Srpski reprezentativac bio je dvostruki asistent u poslednjem meču CSKA u ruskoj Premijer ligi u ovoj godini.

AKIzvor: B92 Rusija

"Armejci" su u 17. kolu ubedljivo savladali Ural sa 4:0, postigavši sva četiri pogotka u rasponu od svega 15 minuta sredinom prvog poluvremena.

Tošić je pokrenuo Moskovljane asistencijom za Lasinu Traorea u 25. minutu, napadač iz Obale Slonovače deset minuta kasnije postiže i drugi gol, a na 3:0 u 38. iz penala povećava Bibras Natho.

Konačan rezultat je već u 40. minutu postavio 18-godišnji napadač Fjodor Čalov, koji je prethodno bio asistent kod drugog gola Traorea.

Za goste iz Jekaterinburga ceo meč je odigrao mladi srpski fudbaler Dominik Dinga, dok je na klupi za rezerve ostao Radovan Pankov.

CSKA prvu polovinu sezone završava na trećem mestu sa 32 boda, ima dva manje od Zenita, a pet od lidera Spartaka koji imaju po meč manje.

Na startu prolećnog dela šampionata u Moskvi je na programu veliki derbi između CSKA i Zenita, 3. marta.

"Armejce" pre zimske pauze očekuje još samo jedna utakmica, gostuju Totenhemu u sredu u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Moskovljani moraju da pobede ukoliko žele da ostanu u Evropi i sezonu na proleće nastave u Ligi Evrope.